II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2016 r.

1. Wyrażam radość i podziękowanie za tak liczną obecność na mszach świętych w czasie Pasterki, pierwszego dnia Świąt i w dniu dzisiejszym.
  2. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
  3. Dziś msze święte: o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  4. W sobotę 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego 2016. Zapraszam na uroczystą mszę świętą na godzinę 17.00.
  5. Najbliższa niedziela - 1 stycznia 2017 roku – jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  1. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE NOWYCH KADENCJI GREMIÓW DIECEZJALNYCH I PARAFIALNYCH

Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjalnie!

W dniu 25 marca 2016 r. zaczęły obowiązywać w naszym Kościele lokalnym postanowienia 43. Synodu Diecezji Płockiej. Stopniowo wprowadzane są w życie kolejne postulaty i wskazania synodalne. Nadchodzi dogodny czas, by w tych dniach odnowić składy personalne następujących gremiów: Rady Kapłańskiej, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich parafialnych Rad Duszpasterskich i Gospodarczych. Ich kadencja zakończy się z dniem 31 grudnia 2016 r. Niniejszym, pragnę wyrazić moje szczere podziękowania wszystkim, którzy dotychczas należeli do tych gremiów. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i zaangażowanie!

W związku z planowanymi zmianami, proszę wszystkich Księży Proboszczów, by dokonali w najbliższym czasie wyboru nowych Członków Rad Duszpasterskich i Gospodarczych w swoich parafiach. Proszę także, by ukonstytuowanie się nowych Rad odbyło się w niedzielę 1 lub 8 stycznia 2017 roku. W czasie Mszy świętej, księża proboszczowie odbiorą od nowych członków Rad przyrzeczenie wiernego wypełniania powierzonej im na pięć lat funkcji, zgodnie ze stosownymi Statutami Synodu.

Odchodzącym członkom Rad raz jeszcze serdecznie dziękuję, a nowym życzę błogosławieństwa Bożego i sił w służbie Kościołowi.

Przekazuję adwentowe pozdrowienia i zapewnienie o mojej modlitwie

Płock, dnia 1 grudnia 2016 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

1. Zgodnie z moimi ustaleniami z Biskupem Płockim, w naszej Parafii, Rada Duszpasterska złoży swoje przyrzeczenia na mszy świętej w niedzielę 8 stycznia, o godzinie 12.00. Natomiast Rada Parafialna złoży swoje przyrzeczenia w niedzielę 15 stycznia na mszy świętej o godzinie 12.00.
  2. Pragnę podziękować za dekorację bożonarodzeniową wykonaną w kościele: Księżom Markom oraz Panu Marcinowi. Natomiast za ubranie choinek dziękuję Panom Jóźwiakom oraz młodzieży. Dziękuję jednej z rodzin za ofiarowanie drzewek choinkowych. Również dziękuję jednej z Pań za ofiarowanie stroika bożonarodzeniowego, który znajduje się na ołtarzu.
  3.  Jak już podawałem w ostatnią niedzielę adwentu, wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek 29 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni: 29 grudnia br. – 3 stycznia 2017 r. został już podany, jest umieszczony w gablotach przed kościołem i na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj. 4 – 10 stycznia 2017 r.:

Środa 4 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 ulica Łowicka i Kurpiowska – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska i Łomżyńska od numerów najniższych – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska, Łomżyńska – od numerów najwyższych i ulica Mazowiecka – trzeci z Księży.

Czwartek 5 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od WTZ (od numeru 93 do 115 oraz numer 102 i 104), a także ulica Zapłotek i Żelazna – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od Imielnicy prawa strona do ulicy Korczaka i ulica Korczaka od Harcerskiej do Szkoły (prawa strona) – drugi z Księży.

Sobota 7 stycznia 2017 r.

Od godziny 8.15 ulica Cedrowa i Botaniczna – jeden z Księży.

Od godziny 8.15 ulica Lipowa – drugi z Księży.

Od godziny 8.15 ulica Grabowa, Cisowa, Jesionowa 10 i Botaniczna 10 i 16 – trzeci z Księży.

Poniedziałek 9 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Lisia od numeru 22 – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Parcele od parowy – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Jastrzębia od ulicy Parcele – trzeci z Księży.

Wtorek 10 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Jaskółcza, Zajęcza, Motylowa, Świętego Huberta 18, 16, 25 i 14 i ulica Żywiczna – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Żuławia – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Świętego Huberta 2, 4, 6, 7, 8, ulica Drozdowa i Szpacza – trzeci z Księży.

1. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła. W tym tygodniu podwójny numer Gościa Niedzielnego.
  2.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.