IV Niedziela adwentu – dnia 18 grudnia 2016 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  2. Dziś, po mszy która jest o godzinie 12.00, w nowym domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla młodzieży oazowej, ministrantów i zespołów muzycznych.
  3. Jutro, w poniedziałek 19 grudnia, w nowym domu parafialnym o godzinie 19.15 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
  4. Dziś w konfesjonale są Księża – Goście, jest okazja do skorzystania ze spowiedzi dla tych, którzy z różnych racji wcześniej u niej nie mogli być.
  5. Będzie też okazja do spowiedzi w sobotę (w Wigilię) od godziny 7.00 do godziny 8.30.
  6. Dziś płoccy harcerze przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które przez Austrię, dotarło do nas z Groty Narodzenia. Bóg zapłać naszym harcerzom za Światło Pokoju i życzenia jakie do nas skierowali.
  7. W sobotę 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytana Ewangelia o narodzeniu Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
  8. W sobotę 24 grudnia uroczystą mszą świętą, zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez Zespół Parafialny Santiago.
  9. Msze święte w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30.
  10. Msze święte w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  11. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek 29 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło, które dzisiaj poświęciłem na zakończenie porannej mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Plan kolędy na dni: 29 grudnia br. – 3 stycznia 2017 r.:

Czwartek  29 grudnia 2016 r.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Budmatu ulica Boryszewska – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Stróżewka do Budmatu – drugi Ksiądz.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Pieczarkarni w stronę Nowego Gulczewa (na zakończenie osiedle domków jednorodzinnych przy szosie w stronę Rogozina)  – trzeci Ksiądz.

Piątek 30 grudnia 2016 r.

Od godziny 8.30 Cekanowo ulica Mazowiecka i część ulicy Królewskiej – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 Cekanowo od ulicy Lazurowej, ulica Książęca, Zamkowa i pozostała część Królewskiej – dwóch Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulice odchodzące od ulicy Stokrotki w stronę ulicy Królewskiej – jeden ksiądz.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Płocka, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, Północna i Ceglana – dwóch Księży (jeden Ksiądz od ulicy Płockiej, drugi Ksiądz od ulicy Północnej).

Sobota 31 grudnia 2016 r.

Od godziny 8.30 Piotrowo – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 Mirosław i Stare Gulczewo wieś – drugi Ksiądz.

Od godziny 8.30 Stare Gulczewo działki w stronę Rogozina i Ogród Sadowniczy – trzeci Ksiądz.

Poniedziałek 2 stycznia 2017 r.

Od godziny 8.30 Rydzyno – dwóch Księży.

Od godziny 15.00 ulica Urbanowo, Odległa, Pocztowa od ulicy Odległej do Urbanowo – trzeci Ksiądz.

Wtorek 3 stycznia 2017 r.

Od godziny 8.30 Bielino (początek od Państwa Różańskich) – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki: ulica Słowiańska od numerów najniższych w stronę Bielina oraz ulica Zakątek i Liściasta – drugi Ksiądz.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od strony Cmentarza do ulicy Wiejskiej (numery nieparzyste) i ulica Wiejska do numeru 12 – trzeci Ksiądz.

Plan kolędy został umieszczony w gablotach przed kościołem i zostanie umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

Plan Marcin mieszkańców Nowego Boryszewa odwiedzi w najbliższą środę. Pozostałych w czasie poświątecznym.

1.  Począwszy od dnia 27 grudnia br. do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 19 lutego 2017 roku, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
  2.  Kancelaria parafialna od dnia 27 grudnia br. do dnia 19 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego, przy stoliku pod chórem.
  4.  Jak co roku przez okres zimy w niedziele i święta oraz w czasie ślubów i pogrzebów jest ogrzewany kościół. Przepraszam za utrudnienia związane z zamknięciem - tylko na zasuwę - głównych drzwi kościoła, co zapewni wyższą temperaturę w kościele.
  5.  Bóg zapłać za ofiary, złożone bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  6.  Od czwartku 15 grudnia kancelaria parafialna czynna w nowym domu parafialnym.
  7.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i grudniowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.