XXXIV Niedziela zwykła – dnia 20 listopada 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie mszy świętej, która jest o godzinie 9.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z aktem zawierzenia.
  2. Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Papież Franciszek zamknięciem Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra w Rzymie zakończy w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w diecezjalnym zakończeniu Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia, które odbędzie się dziś w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast o godz. 15.00 będzie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego. Będziemy dziękować w niej Bogu za wszelkie łaski, jakie spłynęły na naszą wspólnotę diecezjalną w tym świętym, jubileuszowym roku.

Gorąco zachęcam do wyjazdu prywatnymi samochodami na tę uroczystość.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców, przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, będzie koncert w wykonaniu członków Płockiego Towarzystwa Muzycznego oraz uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Serdecznie zapraszam.
  3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Za tydzień, w nowym domu parafialnym o godzinie 16.30, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5. Pragnę już dziś poinformować, że nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu (11 grudnia) i zakończą się w środę 14 grudnia.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin w których są osoby niepełnosprawne).
  7. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii. Plan na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek 21 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo (całość);
  • wtorek 22 listopada:
  • od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa,
  • od godziny 15.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9, ulica Harcerska 117, 119, 121, 123, 125;
  • środa 23 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
  • czwartek 24 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka i Korczaka;
  • piątek 25 listopada od 15.00 i sobota 26 listopada od godziny 9.00  Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery nieparzyste i wszystkie odchodzące ulice od ulicy Szlacheckiej numerów nieparzystych.
  1.  W ubiegłym tygodniu zmarł, pochodzący z naszej Parafii, ks. Jarosław Józef Żuchowski, którego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Kwidzynie. W pogrzebie uczestniczyłem jako Proboszcz wraz z przedstawicielami Rady Duszpasterskiej i Rady Gospodarczej. Od Parafii został też zakupiony wieniec. Imię i nazwisko zmarłego Kapłana zostało wpisane do wypominków rocznych. Pomódlmy się teraz za Księdza Jarosława Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek… .
  2.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i listopadowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  4.  Decyzją Konferencji Episkopatu Polski wczoraj, 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach, miał miejsce Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
    Dziś, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich kościołach w Polsce,  na wszystkich Mszach św., przed błogosławieństwem mszalnym, wypowiadamy „Modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana”.

Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże,
    Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!
    Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata,
    który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego
    i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”,
    wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.
    Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie.
    Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
    Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu
    przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro.
    Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.
    Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały,
    dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie,
    wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość.
    Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch,
    wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.
    Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła.
    Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie,
    na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.
    Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo:
    królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski,
    królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju,
    teraz i na wieki wieków Amen.