XXXII Niedziela zwykła – dnia 6 listopada 2016 r.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. Jeszcze do 8 listopada można zyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych przez:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie komunii świętej,
  • odmówienie  dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  1. W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu Parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 18.00.

Zapraszam jednocześnie na wieczór pieśni patriotycznych, który rozpocznie się o godzinie 19.00 w nowym budynku parafialnym.

1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

Za zmarłych z wypominków zamówionych po 1 listopada zaczniemy się modlić w pierwszą niedzielę od zamówienia, aż do ostatniej niedzieli października 2017 r.

1. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  2. Za dwa tygodnie, po mszy po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego,
  3. Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r. podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który merytorycznie przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W bieżącym roku dzień ten przypada 13 listopada i poświęcony będzie sytuacji chrześcijan w Iraku.

W tym roku po raz kolejny będzie możliwość wysłania SMS-a charytatywnego o treści RATUJE pod nr 72405. Pozyskane w ten sposób środki będą również przekazane na pomoc Kościołowi w Iraku. Dzisiaj, po każdej mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem, z przeznaczeniem na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W naszej Parafii Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - jak wiemy z dzisiejszego kazania – jest obchodzony dzisiaj, z tej racji, że za tydzień będziemy przeżywać nasze parafialne dziękczynienie za Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Dlatego na każdej mszy świętej zamiast kazania będzie film „Pieśń o Świętej Faustynie – Miłosierdzie Drugie Imię Miłości, który został nagrany przez Zespół Bemolla. Promował on nasze miasto podczas lokalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Po każdej mszy świętej będzie można dokonać zakupu płyty w dowolnej cenie w formie cegiełki na rozbudowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin w których są osoby niepełnosprawne).
  2. Dziś w katedrze płockiej o godzinie 16.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjach Domowych i Stacjonarnych Caritas Diecezji Płockiej.
  3.  Dziś na płockiej Stanisławówce – również o godzinie 16.00 - zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich zmarłych w Miejskim Hospicjum Płockim, mieszczącym się przy ul. Granicznej.
  4.  Z racji przypadającego 22 listopada wspomnienia świętej Cecylii patronki muzyki, w naszej Parafii od dziś za 2 tygodnie, po mszy świętej o godzinie 12.00, odbędzie się koncert członków Płockiego Towarzystwa Muzycznego oraz uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Serdecznie zapraszam.
  5.  Po porannej mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od jutra rozpocznie roznosić opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 7 listopada od godziny 9.00 Cekanowo od Państwa Ziółkowskich ulica Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od ulicy Królewskiej do ulicy Stokrotki i ulica Płocka. Od godziny 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Ceglana, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta;
  • wtorek 8 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo łącznie z działkami w stronę Rogozina i dawnym Ogrodem Sadowniczym;
  • środa 9 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
  • czwartek 10 listopada od godziny 16.00 ulica Borowicka przy pętli autobusowej, Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3,5,7;
  • piątek 11 listopada od godziny 10.00 ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa i Botaniczna;
  • sobota 12 listopada od godziny 8.00 Parcele Górne od ulicy Lisiej oraz ulica Wierzbowa, Wilcza, Sarnia i Cisowa.
  1.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i listopadowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  2.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.