XXIV Niedziela zwykła – dnia 11 września 2016 r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Gorąco zachęcam wszystkich rodziców, dzieci i młodzież oraz nas wszystkich dorosłych do refleksji jak ważna jest forma wychowania młodego pokolenia. Niech każdego dnia towarzyszy nam modlitwa w tej intencji.
  2. W najbliższy wtorek 13 września - kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa te są 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:

-  różaniec, który zostanie poprowadzony przez kolejne Koło Różańcowe, zgodnie z rocznym grafikiem, umieszczonym w gablotach przed kościołem,

-  procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy na nabożeństwa poświęcone Św. Stanisławowi Kostce w najbliższy czwartek i piątek, godzina 17.00,
  2. W sobotę 17 września 2016 r. odbędzie się XXXIV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku pod hasłem „M jak Miłosierdzie”, które nawiązuje do trwającego Roku Miłosierdzia oraz zakończonych ŚDM w Krakowie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych pielgrzymka przebiegać będzie w dwu grupach (dzieci i młodzież). Zapisy u Księdza Marka Wiśniewskiego i u Pań Katechetek.
  3. Za dwa tygodnie tj. w niedzielę 25 września, po mszy świętej o godzinie 12.00, piknik rodzinny „Pożegnanie Lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci, coś słodkiego dla każdego. Czas umili muzyka. Wstęp wolny. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica, Parafialny Klub Sportowy oraz Przedszkole w Płocku - Imielnicy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. Pragnę poinformować, że uroczystość pierwszokomunijna dla uczniów klas III będzie w niedzielę 4 czerwca 2017 r.:
  • dla uczniów w albach o godzinie 10.00,
  • dla uczniów w strojach tradycyjnych o godzinie 12.00.

Do końca września br. rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej chodzących do Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach, dokonują zgłoszenia dziecka do Pani Katechetki, natomiast dzieci chodzących do szkół poza Parafią dokonują zgłoszenia dziecka do księdza odpowiedzialnego za przygotowania do tej uroczystości. Formularz zgłoszenia został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Rodzice dzieci, które były chrzczone poza Parafią muszą dostarczyć akt Chrztu Św. Spotkania w kościele z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do tej uroczystości odbywać się będą, dla rodziców i dzieci, począwszy od października, w każdą drugą niedzielę miesiąca po mszy świętej, która jest odprawiana o godzinie 10.30.

Odpowiedzialny za przygotowanie dzieci w roku katechetycznym 2016/2017 jest ksiądz Marek Czajkowski.

1.  Ze względu na reformę szkolną został zmieniony czas Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość ta będzie w klasach czwartych.

Wyjątkowo w tym roku będzie Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla klas czwartych i piątych, w następującym porządku:

1. dla uczniów klas piątych - sobota 10 czerwca 2017 r.:
  • godzina 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii;
  1. dla uczniów klas czwartych - niedziela 11 czerwca 2017 r.:
  • godzina 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.

Do końca września br. rodzice dzieci uczęszczających do szkół znajdujących się poza terenem Parafii przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, dokonują zgłoszenia dziecka na pobranym zgłoszeniu, do księdza odpowiedzialnego za ich przygotowanie.

Natomiast dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach, rodzice zgłaszają na pobranym formularzu do Pani Katechetki, również do końca września br.

Odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku katechetycznym 2016/2017 jest Ksiądz Marek Wiśniewski.

1. Uczniowie klas III gimnazjum pobierają formularz zgłoszeniowy kandydata do bierzmowania z parafialnej strony internetowej i po jego wypełnieniu dokonują zgłoszenia - w miesiącu wrześniu - do Księdza Prefekta Marka Wiśniewskiego, który jest w tym roku szkolno – katechetycznym odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez Ślubujących w piątek i w dniu wczorajszym.
  3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i wrześniowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.