XXII Niedziela zwykła – dnia 28 sierpnia 2016 r.

1. Dziś na mszy świętej o godzinie 12.00 uroczystość dożynkowa – nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, w której wezmą udział mieszkańcy wiosek z wieńcami dożynkowymi, Orkiestra Strażacka i Poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
  2. W czwartek 1 września -  rozpoczynamy nowy rok szkolno – katechetyczny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach oraz rodzicom życzymy, aby ten nowy rok szkolno – katechetyczny zaowocował jak najlepszymi wynikami w zdobywaniu wiedzy oraz przyczynił się do właściwej formacji osobowej młodego pokolenia.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będzie już msza święta dla dzieci z właściwą oprawą liturgiczną. Na tę mszę świętą zapraszamy pierwszaków z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone. Na tę mszę świętą zapraszamy również dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny.
  4. Od 1 września wracamy do mszy świętych o godzinie 7.00
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca września:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.45. Gorąca zachęta do dzieci i młodzieży, aby w pierwszy piątek odbyli spowiedź z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca września, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.
  1. Za tydzień w niedzielę, po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie dla rodzin, które gościły młodzież spoza granic Polski, w czasie Światowych Dni Młodzieży. Z Księdzem Markiem serdecznie zapraszamy.
  2. ZAPROSZENIE  BISKUPA  PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE I DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ W WIECZFNI KOŚCIELNEJ

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia plon wydała. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem trudu wielu ludzi, a szczególnie rolników. Organizowane są w wymiarze parafialnym i samorządowym.

W tym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w jubileusz 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny i w dziękczynienie za Nawiedzenie Kościoła Płockiego przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Podziękujmy naszej Matce i Królowej za Jej obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, i za zdroje łask, których doznaliśmy w roku Nawiedzenia. Podziękujmy za żniwa i zbiory, a w tym roku były one szczególnie trudne.

Gorąco zapraszam Was Siostry i Bracia, Rolnicze Rodziny, na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się w dniach 3-4 września i na Dożynki Diecezjalne do Wieczfni Kościelnej w niedzielę 11 września. Program uroczystości znajdziecie na plakatach zapraszających.

Do Matki Miłosierdzia pielgrzymujemy z dziękczynieniem - to słowa przewodnie naszego jasnogórskiego dziękczynienia, podczas którego starostowie Dożynek – rolnicy naszej Diecezji - wręczą chleb Księdzu Prymasowi, Panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polski i Panu Ministrowi Rolnictwa oraz odmówią modlitwę Zawierzenia Rolników Matce Bożej Częstochowskiej. W sobotni wieczór, także rolnicy naszej diecezji, poprowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. W Bogu i Jego Matce szukać mamy oparcia i nadziei. Liczę jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi na Jasnej Górze oraz tydzień później (11 września) w Wieczfni Kościelnej, w dekanacie mławskim. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi, Pani Równin Mazowsza.

Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

Płock, dnia 22 sierpnia 2016 r.

We wspomnienie Matki Bożej Królowej

Wasz biskup Piotr

1. W gablotach przed kościołem zostały umieszczone plakaty informujące o pielgrzymce z Płocka do Skępego. Zachęcam do uczestnictwa.
  2. Serdecznie zapraszam osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej na spotkanie w czwartek o godzinie 19.00.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  4.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.