XIX Niedziela zwykła – dnia 7 sierpnia 2016 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po I komunii świętej do sypania kwiatkami. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przynoszą świeże płatki kwiatów.
  2. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem.
  3. W najbliższą sobotę 13 sierpnia - kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa te są 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:

a)  różaniec, który zostanie poprowadzony przez kolejne Koło Różańcowe, zgodnie z rocznym grafikiem, umieszczonym w gablotach przed kościołem,

b)  procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 16.00.

1. Wczoraj wyruszyła spod płockiej katedry 35 Piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Pielgrzymów duchowych zapraszam od do 14 sierpnia - oprócz niedzieli – na msze święte o godzinie 18.00.
  2. Od dziś za dwa tygodnie tj. w niedzielę 21 sierpnia, po mszy świętej o godzinie 12.00, spotkanie z Panią Dyrektor Biura Nomada dla pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Italii.
  3. Od początku sierpnia możliwy jest dojazd z Borowiczek Pieniek, Liszyna, Bielina, autobusem linii 132 na msze niedzielne w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Jest to linia okrężna, dojazdowa, która w dni robocze i w soboty biegnie przez Gościniec, a tylko w niedziele ulicą Harcerska i Wyszogrodzką.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  6. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.