XVIII Niedziela zwykła – dnia 31 lipca 2016 r.

1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej, głoszone są przez Księdza Profesora psychologii z Włocławka. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00, którą odprawi Ksiądz Prof. Kan. Andrzej Leleń Dyrektor do spraw muzyki sakralnej w diecezji płockiej. Zapraszam Orkiestrę Strażacką oraz Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej. Po sumie koncert organowy na organach, po ich remoncie.
  1. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, dziękujemy Bogu za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosimy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, są poświęcane pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzymuje pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  2. Również dziś piknik rodzinny, na który zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica. Piknik rozpocznie się zaraz po koncercie organowym i trwać będzie do godziny 17.00. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też coś słodkiego dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Spowiedź pierwszo piątkowa od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe na 15 min przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.
  1. W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem.
  2. W sobotę wyruszy spod płockiej katedry 35 Piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę – rzeczywistą i duchową – dziś w zakrystii kościoła po Maszach świętych, natomiast w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do środy włącznie.
  3. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla pielgrzymów z grupy biało – czerwonej z Księdzem Markiem Wiśniewskim przewodnikiem tej grupy, we wtorek 2 sierpnia po mszy świętej o godzinie 18.30.
  4. Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli –na msze święte o godzinie 18.00.
  5. W sobotę 6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i wyjątkowo o godzinie 16.00 – z racji uroczystości ślubnych.
  6.  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do dnia 5 sierpnia proszę o wpłatę III  - ostatniej raty na pielgrzymkę we wrześniu do Włoch.
  7.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  8.  Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  9.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.