XVII Niedziela zwykła – dnia 24 lipca 2016 r.

1. W ramach trwających w diecezjach Światowych Dni Młodzieży rodziny naszej Parafii goszczą młodzież z Irlandii oraz młodzież Ormiańską.
  2. ZARZĄDZENIE DOTYCZĄCE BICIA DZWONÓW W GODZINIE PRZYBYCIA PAPIEŻA FRANCISZKA DO POLSKI

W środę 27 lipca 2016 roku do naszej Ojczyzny przybędzie następca
św. Piotra - Papież Franciszek. To niezwykły moment, dlatego aby godnie powitać wspaniałego Gościa, zarządzam w tym dniu o godzinie 16.00 bicie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji płockiej.

Płock, dnia 29 czerwca 2016 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

1. Zachęcam młodzież oraz dorosłych do włączenia się w Światowe Dni Młodzieży za pośrednictwem mediów.
  2. Od dziś za tydzień nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej, głoszone będą przez Księdza Profesora z Włocławka. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Orkiestrę Strażacką oraz Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej. Po sumie będzie koncert organowy na organach, po ich remoncie.
  3. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  4. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica na piknik rodzinny, który rozpocznie się zaraz po koncercie organowym i trwać będzie do godziny 17.00. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też coś słodkiego dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
  5. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do dnia 5 sierpnia proszę o wpłatę III  - ostatniej raty na pielgrzymkę we wrześniu do Włoch.
  6. Zachęcam do udziału w pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę – rzeczywistą i duchową – w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
  7. Od kilki dni Pan Organista już gra na organach, których remont kapitalny jest już na finiszu.
  8.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  9.  Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  10.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  12.  W naszym kościele jeszcze dzisiaj istnieje możliwość poparcia inicjatywy ustawodawczej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Listy są wyłożone na stołach pod chórem.