XIV Niedziela zwykła – dnia 3 lipca 2016 r.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca lipca. Adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  3. Przez czas wakacji nie będzie kazań skierowanych do dzieci na mszy świętej o godzinie 10.30.
  4. Już tradycyjnie, od dnia 1 lipca przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 w dni powszednie.
  5. Od dnia 1 sierpnia br. w każdą niedzielę będzie autobus z Borowiczek Pieniek do kościoła i z powrotem. Będzie to specjalny autobus, który przywiezie i odwiezie osoby chętne, na mszę na godzinę 9.00.
  6. Na chwilę obecną są trzy wolne miejsca na pielgrzymkę we wrześniu do Italii. Można się zapisać dziś po mszach świętych i w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  7. Uległ zmianie termin naszej jednodniowej pielgrzymki śladem początków państwa polskiego i Chrztu Polski. Będzie ona nie 23 czerwca br. jak zostało podane, a 13  lipca br.  Wyjazd o godzinie 4.30 z parkingu przy kościele. Powrót około godziny 21.00. Będziemy w następujących miejscowościach: Kruszwica, Gniezno, Ostrów Lednicki i Biskupin. Koszt wyjazdu 120 zł. W cenę wyjazdu wliczone są koszty przejazdu, biletów wstępu, przewodników, parkingów i ubezpieczenia. Wyżywienie zabieramy ze sobą we własnym zakresie. Zapisy wraz z opłatą dziś w zakrystii kościoła po mszach świętych i w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Zapisy zakończą się z chwilą wyczerpania miejsc w autokarze.
  8. Podczas dzisiejszych mszy świętych nie ma z nami Księdza Marka Wiśniewskiego, który przebywa na urlopie.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  10. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.