XII Niedziela zwykła – dnia 19 czerwca 2016 r.

1. Dziś, na mszy świętej o godzinie 10.30 (dziecięcej), uroczyste zakończenie roku szkolno – katechetycznego.
  2. Ksiądz Krzysztof Karolewski pracujący za wschodnią granicą głosi dziś u nas kazania i na każdej mszy świętej zbiera ofiary, które są naszą pomocą dla jego pracy kapłańskiej.
  3. Jutro tj. w poniedziałek 20 czerwca, rozpoczynamy Jerycho Różańcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od jutra od godziny 12.00 do wtorku do godziny 12.00:
  • jutro od godziny 12.00 do godziny 21.00, z przerwą na pogrzeb i msze święte,
  • we wtorek od godziny 7.30 do godziny 12.00.
  1. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 25 czerwca po mszy świętej o godzinie 16.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Italii, do dnia 30 czerwca wpłaci II ratę, w wysokości 400 zł + 100 euro. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 5 sierpnia.
  2. Trwa remont organów. Zdjęcia z prowadzonych prac można zobaczyć w zakładce Galeria → Organy-remont, na naszej parafialnej stronie internetowej.
  3. Pragnę poinformować, że uległ zmianie termin naszej jednodniowej pielgrzymki śladem początków państwa polskiego i Chrztu Polski. Będzie ona nie 23 czerwca br. jak zostało podane, a 13  lipca br.  Wyjazd o godzinie 4.30 z parkingu przy kościele. Powrót około godziny 21.00. Będziemy w następujących miejscowościach: Kruszwica, Gniezno, Ostrów Lednicki i Biskupin. Koszt wyjazdu 120 zł. W cenę wyjazdu wliczone są koszty przejazdu, biletów wstępu, przewodników, parkingów i ubezpieczenia. Wyżywienie zabieramy ze sobą we własnym zakresie. Zapisy wraz z opłatą dziś w zakrystii kościoła po mszach świętych i jutro w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Zapisy zakończą się z chwilą wyczerpania miejsc w autokarze.
  4. W Rogozinie u Sióstr organizowane są rekolekcje dla dorosłych. Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  6.  Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty do prezbiterium naszego kościoła.
  7.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  9.  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

„Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.

Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”.

Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.

Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

Podpisali:

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

obecni na 373. Zebraniu Plenarnym

Konferencji Episkopatu Polski

w Warszawie, w dniu 8 czerwca 2016 r.

ZARZĄDZENIE: Zaproszenie należy odczytać podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń, w niedzielę 19 czerwca 2016 r.

Płock, 14 czerwca 2016 r.

† Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny