XI Niedziela zwykła – dnia 12 czerwca 2016 r.

1. Jutro tj. w poniedziałek 13 czerwca kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa te są 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
    • różaniec, który zostanie poprowadzony przez kolejne Koło Różańcowe, zgodnie z rocznym grafikiem, umieszczonym w gablotach przed kościołem,
    • nabożeństwo czerwcowe,
    • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. Spotkanie organizacyjne dotyczące Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w sobotę 18 czerwca o godzinie 9.00 w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno – Wychowawczym STUDNIA w Płocku przy ul. Górnej 1 (przy kościele na tzw. Cholerce). W spotkaniu powinny wziąć udział osoby wyjeżdżające do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży i ich rodzice, wolontariusze Studni Jakubowej, Parafialnych Centrów ŚDM, rodziny które wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów podczas ŚDM w naszej diecezji.
  2. Jutro i we wtorek od godziny 17.30 do 18.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji kończącego się roku szkolno – katechetycznego.
  3. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 10.30 (dziecięcej) uroczyste zakończenie roku szkolno – katechetycznego.
  4. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 18 czerwca po mszy świętej o godzinie 16.00,
  • sobota 25 czerwca po mszy świętej o godzinie 16.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Italii, do dnia 30 czerwca wpłaci II ratę, w wysokości 400 zł + 100 euro. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 5 sierpnia.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  3. Miasto Płock z racji planowanej przebudowy ulicy Harcerskiej wykupiło od Parafii około 2-metrowy pas wzdłuż cmentarza. Zgodnie z decyzją Rady Gospodarczej pieniądze te są przeznaczone na trwający remont organów. Pokryją one w około 75% koszt wykonywanych prac przy remoncie organów.
  4. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli pragnę poinformować, że jednodniowa pielgrzymka śladem początków państwa polskiego i Chrztu Polski odbędzie się 23 czerwca br. Wyjazd o godzinie 4.30 z parkingu przy kościele. Powrót około godziny 21.00. Będziemy w następujących miejscowościach: Kruszwica, Gniezno, Ostrów Lednicki i Biskupin. Koszt wyjazdu 120 zł. W cenę wyjazdu wliczone są koszty przejazdu, biletów wstępu, przewodników, parkingów i ubezpieczenia. Wyżywienie zabieramy ze sobą we własnym zakresie. Zapisy wraz z opłatą dziś w zakrystii kościoła po mszach świętych, w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Zapisy zakończą się z chwilą wyczerpania miejsc w autokarze.
  5.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz czerwcowy numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.