Zielone Świątki – dnia 15 maja 2016 r.

1. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III:
  • godzina 10.00 dla dzieci w albach;
  • godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00.

1. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Najświętszej Marii Panny – Matki Kościoła. Z racji dnia pracy msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś w naszym mieście, będzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się mszą świętą o godzinie 10.00 w Katedrze Płockiej.
  3. W czwartek 19 maja będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte godzina 7.00 i 18.00.
  4. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi wielkanocnej.
  5. Za tydzień, na mszy świętej o godzinie 12.00 Ksiądz Biskupa Roman Marcinkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  6. Za tydzień, przedstawiciele Caritas Diecezji Płockiej, w ramach akcji „Pola nadziei” niesienia pomocy podopiecznym Hospicjum, będą przeprowadzać zbiórkę na zewnątrz kościoła.
  7. Kuria Diecezjalna Płocka informuje, iż dnia 25 maja br. odbędzie się kolejny pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu katolickim w Płocku przy ul. Kobylińskiego.
  8. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała – 26 maja, główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z Parafii, asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatkami, parafian i gości.
  9. Trwa miesiąc maj, czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:

• 21 maja godzina 16.30,
  • 28 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

1.  Dziś jest możliwość złożenia podpisu jako poparcie projektu ustawy zapewniającej każdemu dziecku prawo do życia od poczęcia, przygotowanego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer pesel. Listy są wyłożone pod chórem, gdzie była wykładana prasa katolicka.
  2.  W gablotach przed kościołem są umieszczone plakaty:
  • o dorocznej pielgrzymce w intencji rodzin, małżeństw, narzeczonych oraz osób samotnych z płockiej Stanisławówki do naszego kościoła jako miejsca kultu świętej Joanny Betetty Molla, od dziś za 2 tygodnie tj. 29 maja br.;
  • o zakończeniu peregrynacji Matki Bożej w Cudownej Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji, połączonym z 25-tą rocznicą pielgrzymki Jana Pawła II do Płocka - Płock sobota 11 czerwca br.
  1.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz majowy numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  2.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.