VI Niedziela wielkanocna – dnia 1 maja 2016 r.

1. Dziś - 1 maja - uroczystość Świętego Józefa Robotnika. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca maja, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami klas IV do sypania kwiatkami.
  2. Rozpoczynamy miesiąc maj, czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Dziś o godzinie 16.30 pierwsze nabożeństwo majowe.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 7 maja godzina 15.30,
  • 14 maja godzina 17.30,
  • 21 maja godzina 16.30,
  • 28 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

1. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach
  2. Najbliższy wtorek - 3 maja - msze święte 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma mszy o godzinie 18.30. Jest to uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 17.00. Natomiast spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30, po nim nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie razem z nabożeństwem majowym o godzinie 15.30.
  1. Przyszłą niedziela to doroczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Z racji, iż dzisiejsza pierwsza niedziela miesiąca przypada 1 maja, spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania zostało przełożone na drugą niedzielę miesiąca tj. za tydzień – 8 maja.
  3. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, w dzisiejszą niedzielę w diecezji płockiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek, dla Ukrainy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4.  Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Italii, we wrześniu br. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  5.  Pozostało jeszcze kilka płyt DVD z nagraniem peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, w naszej Parafii.  Możemy je nabywać w zakrystii kościoła, u Pana Marcina. Nagranie jest wykonane na dwóch płytach, trwa 3,5 h i obejmuje: powitanie, Apel Jasnogórski, msze święte (o godzinie 24.00, z błogosławieństwem małych dzieci – o godzinie 12.00) oraz uroczystość pożegnania. Cena 40 zł.
  6.  Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kompozycje kwiatowe ofiarowane do prezbiterium naszego kościoła.
  7.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz majowy numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. W tym tygodniu przypada uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej rodziny parafialnej za zaangażowanie Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych wraz z Orkiestrą Strażacką, w nasze uroczystości parafialne i jednocześnie życzę, aby nadal wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych łącznie z Orkiestrą Strażacką rozwijały się prężnie. W intencji wszystkich Strażaków będziemy się modlić w czasie wszystkich mszy świętych w najbliższą środę.
  9.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.