V Niedziela wielkanocna – dnia 24 kwietnia 2016 r.

1. Za tydzień - 1 maja – uroczystość święta Józefa Robotnika. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca maja, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami klas IV do sypania kwiatkami.
  2. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.30 pierwsze nabożeństwo majowe.
  4. Dziś w parafiach diecezji płockiej przeprowadzana jest akcja „Napełnij dzban II”, której celem jest pozyskanie środków na udział w Światowych Dniach Młodzieży młodych mieszkańców diecezji płockiej. Zbiórka połączona jest z promocją ŚDM. Nazwa akcji „Napełnij dzban” nawiązuje do Ewangelii o Samarytance, a tym samym do nazwy diecezji płockiej na czas ŚDM – „Studnia Jakubowa”.
  5. Z racji, iż pierwsza niedziela miesiąca przypada 1 maja, spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania zostało przełożone na drugą niedzielę miesiąca tj. za tydzień – 8 maja.
  6. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Italii, we wrześniu br. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  7. W zakrystii kościoła, u Pana Marcina, możemy nabywać płyty DVD z nagraniem peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, w naszej Parafii. Nagranie jest wykonane na dwóch płytach, trwa 3,5 h i obejmuje: powitanie, Apel Jasnogórski, msze święte (o godzinie 24.00, z błogosławieństwem małych dzieci – o godzinie 12.00) oraz uroczystość pożegnania. Cena 40 zł.
  8. Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kompozycje kwiatowe ofiarowane do naszego kościoła.
  9. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz majowy numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.