IV Niedziela wielkanocna – dnia 17 kwietnia 2016 r.

1. Wczoraj odbył się egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży klas III gimnazjum. Sakramentu bierzmowania udzieli Biskup Roman Marcinkowski dnia 22 maja o godzinie 1200.
  2. W najbliższą sobotę egzamin dla dzieci klas III przed I spowiedzią i komunią świętą. Szczegóły zamieścił Ksiądz Marek w gablotach przed kościołem.
  3. Dzisiaj przed kościołem dokonują zbiórki do puszek Najbliżsi dziewięciomiesięcznego chłopca – Franciszka Wojtalewicza, który jest chory na nowotwór – siatkówczaka obuocznego. Jego rodzice walczą o jego wzrok. Muszą uzbierać właściwą sumę na leczenie w USA, które rokuje uratowanie wzroku dziecku. Cały przebieg zbiórki na leczenie Franciszka można obserwować na facebooku na stronie Światełko dla Frania.
  4. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Italii, we wrześniu br. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania
  5. W zakrystii kościoła, u Pana Marcina, możemy nabywać płyty DVD z nagraniem peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, w naszej Parafii. Nagranie jest wykonane na dwóch płytach, trwa 3,5 h i obejmuje: powitanie, Apel Jasnogórski, msze święte (o godzinie 24.00, z błogosławieństwem małych dzieci – o godzinie 12.00) oraz uroczystość pożegnania. Cena 40 zł.
  6.  Zgodnie z zapowiedzią, pragnę najpierw jeszcze raz podziękować za ofiary złożone w niedzielę palmową na urządzenie Grobu Pańskiego i peregrynację Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Zostało zebrane 9.633,15 zł. Z tychże pieniędzy zostało zakupione:
  • kwiaty doniczkowe oraz kale do Grobu Pana Jezusa za 2.350 zł;
  • kwiaty cięte na ołtarze na Święta Wielkanocne oraz na urządzenie Grobu Pana Jezusa – 1.932,20 zł;
  • flagi wraz z proporcami 270 szt. po 13 zł, razem za 3.510 zł;
  • kwiaty do kościoła z racji peregrynacji 1.000 zł;
  • materiały na tron Maryjny i wykonanie dekoracji tronu – 1.120 zł.

Razem wydano 9.912,20 zł. Z parafialnych więc dołożono 279,05 zł.

1.  Sama konstrukcja tronu została wykonana gratisowo przez firmę Państwa Stawickich.
  2.  Przy okazji peregrynacji został zakupiony do kościoła zestaw nagłaśniający z dwoma mikrofonami bezprzewodowymi, za kwotę 2.256 zł.
  3. Chcę też podziękować jednej z rodzin, która od wielu lat funduje świecę paschalną. Serdeczne Bóg zapłać tejże rodzinie za piękny paschał ufundowany na tegoroczną uroczystość wielkanocną.
  4.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz majowy numer Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.