V Niedziela Wielkiego Postu – dnia 13 marca 2016 r.

1. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę (17-19 marca br.) będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji został wyłożony na ławkach, możemy zabrać go do domu. Plan został również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00.
  4. Zwracam się  prośbą do członków Asysty Procesyjnej o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed Uroczystością Rezurekcyjną.
  5. Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz urządzenie tegoż Grobu, a w tym roku także na dekorację i kwiaty w związku z peregrynacją Obrazu Bożej Częstochowskiej.
  6. W ramach akcji Caritas w zakrystii kościoła możemy nabywać - w cenie 5 zł - czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  7.  Na naszej stronie internetowej w zakładce Peregrynacja Obrazu Matki Bożej został zamieszczony:
  1. program naszego parafialnego przygotowania do Doby Nawiedzenia
    (3- 5 kwietnia br.)
    ,
  2. program Doby Nawiedzenia (6-7 kwietnia br.).

1.  Młodzież oazowa w kruchcie kościoła rozprowadza przedmioty kultu maryjnego (obrazy, różańce, modlitewniki) oraz materiały na peregrynację (plakaty i emblematy okienne, chorągiewki, świeczniki). Sprzedaż tych przedmiotów będzie miała miejsce także w czasie rekolekcji, Niedzieli Palmowej, przygotowania do peregrynacji.
  2.  Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, w kruchcie kościoła, rozprowadza dekoracyjne, ręcznie robione jajka wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na przyjazd młodych obcokrajowców z biednych rodzin na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
  3.  Są jeszcze wolne cztery miejsca na pielgrzymkę do Włoch we wrześniu br. Plan pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Chętni mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  4.  Zaproszenie Biskupa Płockiego Piotra Libery na obchody Światowych Dni Młodzieży do Płocka podczas Niedzieli Palmowej 2016 r.

Drodzy Młodzi,

W Roku Miłosierdzia bardzo serdecznie zapraszam każdego z Was do Płocka na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Niedzielę Palmową, 20 marca br.

Już bardzo krótki czas dzieli nas od niezwykłych wydarzeń, jakimi będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Za 4 miesiące spotkamy się na płockiej ziemi z młodymi z różnych stron świata, a w Krakowie również z Ojcem Świętym Franciszkiem.

W swojej pamięci sięgam do Niedzieli Palmowej 2014 r., kiedy tak licznie przybyliście do Płocka i rozpoczęliście intensywną pracę w Parafialnych Centrach Światowych Dni Młodzieży. Noszę również w sercu ubiegłoroczny SYNOD MŁODYCH i wypracowany przez Was dokument, który włączony został do Księgi Synodalnej. Wiem, że od tego momentu formowaliście się, „zarażaliście” swoich rówieśników do Jezusa Chrystusa, dawaliście świadectwo i z wielkim zapałem przygotowywaliście się i nadal przygotowujecie się do Światowych Dni Młodzieży. Wiele od tamtego czasu wydarzyło się – wiele dobrych, a nawet cudownych inicjatyw. Wspomnę chociażby Waszą pracę w parafiach, organizowane akcje modlitewne i promocyjne, wyjścia do chorych i realizację programu L4, akcję „Napełnij dzban” oraz niezwykły czas peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży i Drogę Krzyżową w Rostkowie.

Drodzy Młodzi, zapraszam każdego z Was do Płocka na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej, podczas której rozpoczniemy rozważania kolejnego błogosławieństwa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Nasze spotkanie rozpoczniemy w sobotni wieczór 19 marca, kiedy wspólnie przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia. Przekazujcie moje zaproszenie swoim znajomym, byśmy licznie zgromadzili się na wspólnej modlitwie i razem dobrze przeżyli ten ostatni czas, jaki pozostał przed spotkaniem w Krakowie. Przywieźcie do Płocka piękne palmy, które wezmą udział w konkursie. Przywieźcie również Waszą radość energię, zapał i entuzjazm – to wszystko co czyni Was Młodych pięknymi.

Z serdecznym pozdrowieniem z Tumskiego Wzgórza

Wasz Biskup Piotr.

1.  Komunikat Diecezjalnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Diecezjalny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży informuje, że zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, w diecezji płockiej trwają do 31 marca 2016 r. Po tym terminie rejestracja będzie niemożliwa. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie prosimy o definitywne zgłaszanie się do końca marca br.

Ks. Rafał Grzelczyk

Przewodniczący Diecezjalnego

Komitetu Organizacyjnego ŚDM

Diecezji Płockiej

1.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować jednej z Parafianek za ofiarowanie pięciu kompletów bielizny kielichowej.
  2.  W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i marcowy numer Małego Gościa.
  3.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.