II Niedziela Wielkiego Postu – dnia 21 lutego 2016 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030 spotkanie klas III przed I spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców.
  2. Również dziś spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem, po mszy świętej o godzinie 1700.
  3. Sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum udzieli Biskup Roman Marcinkowski dnia 22 maja o godzinie 1200.
  4. W najbliższym tygodniu przypada 85 rocznica Objawień Jezusa Miłosiernego. W płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, 22 lutego 1931 r., Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie Kowalskiej namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie".

W poniedziałek  22 lutego 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku msze św. będą sprawowane o godz.: 630, 1000, 1200 i 1530. O godzinie 1500 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz. 2100. Przez cały dzień będzie można oglądać instalację artystyczną pt. „Miłość Boża kwiatem – a miłosierdzie owocem. 85.rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego  w Płocku”. Motywem głównym wystawy jest „Litania do Miłosierdzia Bożego” według Siostry Faustyny. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających Sanktuarium w dniach 20 - 23 lutego br. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku. Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 1800. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser SAC, biskup warszawsko-praski, w koncelebrze z bp. Piotrem Liberą, ordynariuszem diecezji płockiej. O godzinie 1900 również w katedrze zabrzmi Pop - oratorium „Miłosierdzie Boże” oparte na tekstach św. Siostry Faustyny z muzyką Zbigniewa Małkowicza w wykonaniu zespołu „Lumen”. Do obchodów rocznicy objawień Biskup Płocki zaprasza nie tylko mieszkańców Płocka, ale także wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.

1. W najbliższą sobotę tj. 27 lutego, w Katedrze, podczas uroczystości, która rozpocznie się o godzinie 1100 święcenia biskupie przyjmie Ksiądz Prałat dr Mirosław Milewski. Zachęcam do uczestnictwa w uroczystości.
  2. Najbliższa niedziela - 28 lutego to szczególny dzień dla Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego: imieniny, urodziny oraz kolejna rocznica mianowania go przez Papieża biskupem pomocniczym naszej diecezji. W czasie mszy świętych będziemy się modlić za Księdza Biskupa Romana.
  1. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2.  Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3.  W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i marcowy numer Małego Gościa.
  4.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.