I Niedziela Wielkiego Postu – dnia 14 lutego 2016 r.

1. W miniony poniedziałek zakończyliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Dziś, już zwyczajowo, wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dokonuję też podsumowania kolędy.
  2. Wróciliśmy do zwykłego rozkładu mszy świętych w dni powszednie tj. o godzinie 700, 1800 i 1830.
  3. Również godziny przyjęć w kancelarii parafialnej wracają do czasu przedkolędowego.
  4. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
  5. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. Dziś jeszcze, na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej, jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu w abstynencji do wpisu do tejże Księgi, która będzie świadectwem o nas dla potomnych.
  4.  Z racji ferii zimowych, spotkania klas III przed I spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców, a także dla młodzieży przed bierzmowaniem, odbędą się w III niedzielę lutego, czyli w najbliższą niedzielę 21 lutego.
  5.  Sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum udzieli Biskup Roman Marcinkowski dnia 22 maja o godzinie 12.00.
  6.  W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i lutowy numer Małego Gościa.
  7.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.