V Niedziela zwykła – dnia 7 lutego 2016 r.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Od godziny 1500 ulica Pocztowa 13, 11, 9, 7, ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5. Jeden Ksiądz od ulicy Pocztowej, drugi Ksiądz od ulicy Borowickiej 5. Prosimy o przybycie po Księży na 10 minut przed rozpoczęciem kolędy.
  3. W przyszłą niedzielę, już zwyczajowo, wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Będzie też podsumowanie kolędy. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty od godziny 730 do godziny 800. Natomiast msze święte w poniedziałek i we wtorek będą tylko rano o godzinie 700 i 730. Począwszy od środy w dni powszednie będą msze święte o godzinie 700, 1800 i 1830.
  5. W najbliższą środę w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
  6. W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 1800.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy jeden posiłek do syta lub trzy razy niewielkie ilości).
  8. W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień Abstynencki. Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej zostanie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  9. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  10.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2.  Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3.  W czwartek 11 lutego doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną mszę świętą, która będzie o godzinie 1700. Msza święta zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
  4.  Z racji ferii zimowych, spotkania klas III przed I spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców, a także dla młodzieży przed bierzmowaniem, odbędą się w III niedzielę lutego.
  5.  W płockich kinach Helios i Nove Kino Przedwiośnie możemy obejrzeć firm Bernadetta. Cud w Lourdes. To wyjątkowa pro ducka o objawieniach Maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Twórcy filmu pozostali wierni realiom historycznym, a sama postać Bernadetty została zbudowana o dzieła Ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Film nagrodzono na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Zachęcamy do wybrania się do kina.
  6.  W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i lutowy numer Małego Gościa.
  7.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.