IV Niedziela zwykła – dnia 31 stycznia 2016 r.

1. We wtorek 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwana Uroczystością Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej, które będą o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po południu z racji dania pracy o godzinie 18.00. Jest to też dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Zwyczajowo ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Komunia Święta będzie udzielana co 20 minut. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.45.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 7.00,
  4. W niedzielę, po sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  1. Dziś, w nowym domu parafialnym o godzinie 16.30, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, a także wszystkim pracującym w szkołach życzymy dobrego wypoczynku.
  3. Z racji ferii zimowych, spotkania klas III przed I spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców, a także dla młodzieży przed bierzmowaniem, odbędą się w III niedzielę lutego.
  4. W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i lutowy numer Małego Gościa.
  5. Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni do 1 lutego został już podany. Dziś ciąg dalszy planu kolędy tj. od  środy 3 lutego do 6 lutego. Plan kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  6.  Od Świąt przez cały okres kolędy do dnia 14 lutego 2016 roku msze święte w dni powszednie tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00.
  7. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.