II Niedziela po Bożym Narodzeniu – dnia 3 stycznia 2016 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia, dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i komunią świętą.
  3. Dziś spotkanie opłatkowe pielgrzymów Grupy Biało – Czerwonej, pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę, na które zaprasza Ksiądz Marek jako przewodnik tejże Grupy. O godzinie 17.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji pielgrzymów, po której odbędzie się spotkanie opłatkowe w sali nowego Domu Parafialnego.
  4. Najbliższa środa to święto Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie ma mszy świętej o godzinie 18.30.
  5. Zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2016 roku, już po raz piąty odbędzie się w Płocku Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, którego celem jest pielęgnowanie wartości prorodzinnych i wspólnotowych, przeżycie święta religijnego, jak również promocja postawy obywatelskiej oraz budowanie więzi mieszkańców naszego miasta.
Płocki Orszak Trzech Króli objęty jest patronatem Biskupa Płockiego, Prezydenta Miasta Płocka, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Płockiego. Komitet Organizacyjny Orszaku tworzą osoby duchowne oraz liderzy świeccy funkcjonujących w Płocku katolickich ruchów i organizacji pozarządowych przy wsparciu Kurii Diecezjalnej, Organów Samorządowych oraz Fundacji Orszaku Trzech Króli z Warszawy. Organizacją wiodącą jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2016 r. o godz. 11.00 sprzed kościoła Świętego Krzyża - Podolszyce Północ a zakończy się Mszą Św. sprawowaną przez J.E. Piotra Liberę Biskupa Płockiego w Kościele Św. Wojciecha - Podolszyce Południe. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatnie śpiewnik z kolędami oraz koronę królewską na pamiątkę.

1. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca stycznia. Adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez Parafialną Grupę Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, która rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Z racji 1050 rocznicy Chrztu Polski, na każdej mszy świętej odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.
  3. Proszę, aby młodzież III klas gimnazjum zapoznała się z planem spotkań w małych grupach w miesiącu styczniu.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  5.  W zakrystii kościoła możemy nabywać dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego i styczniowy numer Małego Gościa.
  6.  Wczoraj, w sobotę 2 stycznia 2016 r. rozpoczęliśmy czas wizyty duszpasterskiej. Czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni: od 2 stycznia do 11 stycznia został podany w ubiegłą niedzielę. Dziś ciąg dalszy planu kolędy tj. od  wtorku 12 stycznia do poniedziałku 18 stycznia. Plan kolędy znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  7.  Od Świąt przez cały okres kolędy do dnia 14 lutego 2016 roku msze święte w dni powszednie tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00.
  8.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.