IV Niedziela Adwentu – dnia 20 grudnia 2015 r.

1. Dziś, na zakończenie mszy świętej która jest o godzinie 10.30 jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płocku – Borowiczkach.
  2. Dziś w konfesjonale są Księża – Goście, jest okazja do skorzystania ze spowiedzi dla tych, którzy z różnych racji wcześniej u niej nie mogli być.
  3. Będzie też okazja do spowiedzi w środę od godziny 17.30 do godziny 19.00.
  4. W czwartek 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytana Ewangelia o narodzeniu Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy.  Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
  5. W czwartek 24 grudnia uroczystą mszą świętą, zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez Zespół Parafialny Santiago.
  6. Msze święte w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  7. Od dziś za tydzień tj. w Niedzielę Najświętszej Rodziny będzie koncert kolęd w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, po mszy świętej która będzie o godzinie 12.00. Chór zapewni również oprawę mszy świętej o godzinie 12.00.
  8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku. Szczegóły podam za tydzień tj. w Niedzielę Świętej Rodziny.
  9. W czasie kolędy (od Świąt do 14 lutego 2016 roku) msze święte w dni powszednie tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty 7.30 – 8.00.
  10.  Ksiądz Marek jako przewodnik Grupy Biało – Czerwonej, pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę, zaprasza na spotkanie opłatkowe pielgrzymów tejże Grupy w pierwszą niedzielę stycznia 2016 roku. O godzinie 17.00 odprawi mszę świętą w intencji pielgrzymów, a następnie odbędzie się spotkanie opłatkowe w sali nowego Domu Parafialnego.
  11.  W ubiegłym tygodniu odbyły się spotkania:
  1. Parafialnej Rady Gospodarczej, na której podjęto decyzje dotyczące prac na rok 2016:
  • Odprowadzenie wód deszczowych przy kościele;
  • Iluminacja kościoła;
  • Chodnik procesyjny wokół kościoła.
  1. Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na której omówiono przebieg czekającej naszą Parafię peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (dni rekolekcyjne przygotowujące do peregrynacji oraz program doby nawiedzenia).
  1.  Zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2016 roku, już po raz piąty odbędzie się w Płocku Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, którego celem jest pielęgnowanie wartości prorodzinnych i wspólnotowych, przeżycie święta religijnego, jak również promocja postawy obywatelskiej oraz budowanie więzi mieszkańców naszego miasta.
Płocki Orszak Trzech Króli objęty jest patronatem Biskupa Płockiego, Prezydenta Miasta Płocka, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Płockiego. Komitet Organizacyjny Orszaku tworzą osoby duchowne oraz liderzy świeccy funkcjonujących w Płocku katolickich ruchów i organizacji pozarządowych przy wsparciu Kurii Diecezjalnej, Organów Samorządowych oraz Fundacji Orszaku Trzech Króli z Warszawy. Organizacją wiodącą jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2016 r. o godz. 11.00 sprzed kościoła Świętego Krzyża - Podolszyce Północ a zakończy się Mszą Św. sprawowaną przez J.E. Piotra Liberę Biskupa Płockiego w Kościele Św. Wojciecha - Podolszyce Południe. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatnie śpiewnik z kolędami oraz koronę królewską na pamiątkę.

1.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.
  2.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  3.  W imieniu Policji informuję o nowej formie oszustw finansowych, jakie pojawiły się na naszym terenie. Dotychczas były one na tzw. wnuczka – teraz „na prokuratora”. Oszust kontaktuje się z potencjalną ofiarą, przedstawiając się jako prokurator, który informuje iż w banku w którym masz zdeponowane pieniądze pracuje osoba, która przekaże numer twojego konta grupie złodziei. Dlatego ten fałszywy prokurator, w ramach zabezpieczenia twoich pieniędzy, zaleca przelanie pieniędzy na podany numer konta innego banku. Jest to oczywiście oszustwo.

Bądźmy bardzo ostrożni w każdej sytuacji, kiedy w grę będą wchodziły pieniądze.

1.  W zakrystii kościoła możemy nabywać świąteczny numer Gościa Niedzielnego, tym razem jako dwutygodnik, liczący ponad 100 stron. Zawiera on wiele ciekawych treści, wśród których godne polecenia są artykuły, które mówią o  radości znalezionej w Bogu, po procesie nawrócenia. Można również już nabywać styczniowy numer Małego Gościa.
  2.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.