III Niedziela Adwentu – dnia 13 grudnia 2015 r.

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (16 grudnia).

Witam serdecznie naszego Księdza Rekolekcjonistę Dyrektora Zespołu Szkół Katolickich w Sikorzu Księdza Mariusza Oryla. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej. Nasz udział w rekolekcjach będzie świadectwem naszej wiary oraz pragnieniem jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

1. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) msze święte roratnie będą o godzinie 9.00. Natomiast czwartek, piątek i sobota o godzinie 7.00.
  2. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  3. Dziś nasze Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży rozprowadza po każdej mszy świętej cegiełki akcji „Bilet dla Brata” oraz bombki na choinkę ręcznej roboty. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc w przyjeździe ludzi młodych z Krajów Wschodnich na Światowe Dni Młodzieży. Tego dnia będzie też można zgłosić jeszcze:
  • chęć przyjęcia pielgrzymów do naszych domów,
  • bycia wolontariuszem,
  • otrzymać list do chorych z prośbą o modlitwę i ofiarę w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, odbędzie się opłatkowe spotkanie dla pielgrzymów, którzy podążali w tym roku Śladami Świętego Pawła w Grecji. Wszystkich pielgrzymów serdecznie zapraszam.
  2. Osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek tj. 17 grudnia, na godzinę 19.00 (stara plebania).
  3. Osoby należące do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę  tj. 19 grudnia, na godzinę 19.00 (stara plebania).
  4. Za tydzień, na zakończenie mszy świętej która jest o godzinie 10.30 jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płocku – Borowiczkach.
  5. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty informują o koncercie charytatywnym, w przyszłą niedzielę w Parafii świętego Wojciecha w Płocku, z cyklu „Podaj dłoń”  - dla sióstr Martusi i Aldonki. Ofiary złożone w czasie koncertu będą wsparciem finansowym dla sióstr Martusi i Aldonki, które są dotknięte autyzmem, porażeniem mózgowym, a jedna z nich chorobą nowotworową.
  6.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. „Głodni Miłosierdzia” – to hasło tegorocznego XXII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Caritas Diecezji Płockiej przekazała do parafii 58 tysięcy świec. Do każdej świecy dołączona jest kartka świąteczna z życzeniami i fragmentem bulli papieskiej `Misericordiae Vultus`  o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na dofinansowanie kolonii letnich dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej diecezji, a także na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie:
kule -12 zł, małe świece – 6 zł.

1.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.
  2.  Serdeczne Bóg zapłać jednej z form za bezpłatne oczyszczenie rynien na kościele.
  3.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  4.  Bieżący numer Gościa Niedzielnego możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.