II Niedziela Adwentu – dnia 6 grudnia 2015 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli czas adwentu i przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia, pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00.
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się trzecią niedzielą adwentu 13 grudnia, a zakończą się w środę 16 grudnia.
  1. Dziś po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  2. Dziś, w gablotach przed kościołem, zostały umieszczone informacje dla przygotowujących się do bierzmowania. o spotkaniach w małych grupach.
  3. We wtorek 8 grudnia, doroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  4. Za tydzień rozpoczynamy w naszej Parafii czas rekolekcji adwentowych. Dziś na ławkach został wyłożony program rekolekcji, który możemy zabrać do domów. Program jest również w gablotach przed kościołem i naszej parafialnej stronie internetowej.

Nasze zaangażowanie w rekolekcje będzie czasem duchowego przygotowania na dobre przeżycie uroczystości Bożego Narodzenia. Rekolekcje zakończą się w środę 16 grudnia.

1. Za tydzień w niedzielę nasze Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży będzie rozprowadzać po każdej mszy świętej cegiełki akcji „Bilet dla Brata” oraz bombki na choinkę ręcznej roboty. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc w przyjeździe ludzi młodych z Krajów Wschodnich na Światowe Dni Młodzieży. Tego dnia będzie też można zgłosić jeszcze:
  • chęć przyjęcia pielgrzymów do naszych domów,
  • bycia wolontariuszem,
  • otrzymać list do chorych z prośbą o modlitwę i ofiarę w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  1. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00, odbędzie się opłatkowe spotkanie dla pielgrzymów, którzy podążali w tym roku Śladami Świętego Pawła w Grecji. Wszystkich pielgrzymów serdecznie zapraszam.
  2. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. „Głodni Miłosierdzia” – to hasło tegorocznego XXII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Caritas Diecezji Płockiej przekazała do parafii 58 tysięcy świec. Do każdej świecy dołączona jest kartka świąteczna z życzeniami i fragmentem bulli papieskiej `Misericordiae Vultus`  o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na dofinansowanie kolonii letnich dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej diecezji, a także na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie:
kule -12 zł, małe świece – 6 zł.

1.  Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzielę (II adwentu) trwa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym którzy te ofiary dziś złożą.
  2.  ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA ROZPOCZĘCIE NADZWYCZAJNEGO JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie,

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w dniu 8 grudnia, Ojciec Święty Franciszek otwarciem Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra w Rzymie rozpocznie w Kościele Nadzwyczajnym Jubileusz Miłosierdzia, którego hasłem są słowa „Miłosierni jak Ojciec”.

Dzień później, w środę 9 grudnia o godz. 10.00, uroczystą Mszą św. otworzymy rok Miłosierdzia w naszym Kościele lokalnym. Wszystkich kapłanów, całe prezbiterium płockie oraz wiernych naszej diecezji, szczególnie z Płocka i okolic, zapraszam na tę Eucharystię. Niech nie zabraknie również na niej osób życia konsekrowanego.

We wspólnocie zgromadzonego Kościoła prosić będziemy Boga, by nasza diecezja w tym jubileuszowym roku otworzyła się na Bożą miłość i przebaczenie, by każdy mógł doświadczyć w swoim życiu tego wielkiego daru, jakim jest Boże Miłosierdzie.

Płock, dnia 8 listopada 2015 r.

Wasz biskup Piotr

1.  Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 7 grudnia od godziny 15.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa;
  • wtorek 8 grudnia od godziny 15.00 ulica Porzeczkowa i Brzoskwiniowa;
  • środa 9 grudnia od godziny 15.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni i Wiśniowa;
  • czwartek 10 grudnia od godziny 15.00 ulica Orzechowa i Śliwowa;
  • piątek 11 grudnia  - nie będzie Pan Organista roznosił opłatków;
  • sobota 12 grudnia od godziny 9.00 ulica Wiosenna, Pogodna, Majowa, Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska (od cmentarza do kościoła).
  1.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  2.  Bieżący numer Gościa Niedzielnego możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.