XIX Niedziela zwykła – dnia 18 października 2015 r.

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

1)    od poniedziałku do piątku:

a)     o godz. 16.30 dla dzieci,

b)    o godz. 17.15 dla dorosłych,

2)    dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.

3)    w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

•   24 października godzina 18.30,
  •   31 października godzina 17.30.

4)    w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

2.     Do końca października w zakrystii kościoła w niedziele i święta, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy zamawiać:

•    msze święte na przyszły rok,
  •    wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października 2016 roku.

3.     Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.

4.     Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Wszystkich Świętych, msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą dla zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00.

5.     Zwracam się z prośbą, aby wykorzystując czas dobrej pogody, rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu. Porządkowanie grobów rozłożone w czasie pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

6.     Serdeczne podziękowanie kieruję do mieszkańców Starego Gulczewa, Mirosławia i Piotrowa, za prace porządkowe na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi w ubiegłym roku oraz pomagającym z osiedli Imielnica i Borowiczki. W tym roku zgodnie z kolejką zapraszam mieszkańców Cekanowa, na  środę 28 października na godzinę 8.30, do prac porządkowych na cmentarzu. Zapraszam też do pomocy mieszkańców osiedli: Imielnica i Borowiczki. Bardzo proszę o zabranie odpowiedniego sprzętu.

7.     Dziękuję za ofiary złożone na prowadzone prace.

8.     Dziękuję za kwiaty ofiarowane do kościoła przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.

9.     Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa numer październikowy możemy nabywać w zakrystii kościoła.

10.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.