XXVI Niedziela zwykła – dnia 27 września 2015 r.

1.     Dziś po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą. Rodziców uczniów klas trzecich uczęszczających do szkół poza Parafią, którzy jeszcze tego nie uczynili, prosimy o zgłoszenia na formularzach które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej i dziś w zakrystii kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane do końca miesiąca września.

2.     Dziś, po mszy świętej młodzieżowej, która jest o godzinie 17.00 pierwsze spotkanie dla młodzieży klas trzecich gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Młodzież trzecich klas gimnazjum składa formularze zgłoszeniowe również do końca września. Formularze znajdują się na parafialnej stronie internetowej i jeszcze dziś w zakrystii kościoła.

3.     Dziś, po raz pierwszy, na mszy świętej o godzinie 17.00 wystąpi parafialny zespół „Duc in altum” w nowym składzie, zorganizowanym przez Księdza Prefekta Marka Wiśniewskiego.

4.     W ramach duszpasterstwa młodzieży zapraszamy tych, którzy są zainteresowani formacją w Ruchu Światło – Życie (Oaza) lub posługą w młodzieżowym zespole muzycznym „Duc in altum”. Najbliższe spotkania odbędą się:

a)     dla zainteresowanych Ruchem Światło – Życie (Oaza) – w sobotę 10 października:

•    dla dzieci ze szkoły podstawowej o godzinie 9.00,
  •    dla młodzieży z gimnazjum i liceum o godzinie 19.00.

b)    Próba dla zespołu „Duc in altum” w piątek – 9 października w kościele o godzinie 19.00.

5.     W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

1)    od poniedziałku do piątku:

a)     o godz. 16.30 dla dzieci,

b)    o godz. 17.15 dla dorosłych,

2)    dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.

3)    w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

•    3 października godzina 16.00,
  •    10 października godzina 19.00,
  •    17 października godzina 19.00,
  •    24 października godzina 18.30,
  •    31 października godzina 17.30.

4)    w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca października:

•   pierwszy czwartek osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej włączają się w różaniec dla dorosłych;
  •   pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Komunia święta będzie udzielana na zakończenie nabożeństw różańcowych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po zakończeniu różańca dla dorosłych;
  •   nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie różańca, zgodnie z grafikiem wskazanym wyżej;

7.     Przyszła niedziela jest świętem naszej Parafii. Będziemy obchodzili 80 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Główna uroczystość, której przewodniczyć będzie Biskup Płocki Piotr Libera będzie o godzinie 12.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Program jest umieszczony w gablotach przed kościołem i na startowej stronie naszej parafialnej strony internetowej, a przedstawia się on następująco:

•    12.00 - Poświęcenie nowego domu parafialnego - Biskup Płocki Piotr Libera;
  •    12.10 – Referat Rocznicowe wspomnienie konsekracji kościoła parafialnego i męczeństwa Ks. Władysława Skierkowskiego – doc. dr Leszek Zygner, rektor PWSZ w Ciechanowie;
  •    12.30 – Msza święta w intencji Parafii - Biskup Płocki Piotr Libera.

8.     Od 1 października w zakrystii kościoła w niedziele i świętach, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy zamawiać:

•    msze święte na przyszły rok,
  •    wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października 2016 roku.

9.     Dziękuję za ofiary złożone na prowadzone prace.

10.          Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa numer październikowy możemy nabywać w zakrystii kościoła.

11.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.