XXV Niedziela zwykła – dnia 20 września 2015 r.

1.     Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, będzie piknik rodzinny „Pożegnanie Lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci, coś słodkiego dla każdego. Czas będzie umilała muzyka. Wstęp wolny. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica i Parafialny Klub Sportowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2.     Rodziców uczniów klas trzecich (przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą), uczęszczających do szkół poza Parafią, prosimy o zgłoszenia na formularzach które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej oraz w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane w miesiącu wrześniu. Pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej o godzinie 10.30.

3.     Młodzież trzecich klas gimnazjum składa formularze zgłoszeniowe również we wrześniu. Formularze znajdują się na parafialnej stronie internetowej i w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Pierwsze spotkanie dla tejże młodzieży będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej młodzieżowej, która jest o godzinie 17.00.

4.     Za tydzień tj. 27 września 2015 r. w Płocku odbędą się dożynki Diecezji Płockiej. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego, Powiatu Płockiego i Miasta Płock. Święto dziękczynienia za zbiory rozpocznie się mszą świętą sprawowaną o godz. 11.00 w kościele Św. Jadwigi.

5.     Od 1 października w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania możemy zamawiać:

•   msze święte na przyszły rok,
  •   wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października 2016 roku.

6.     Już dziś zapraszam na uroczystość 80 rocznicy konsekracji naszego kościoła, która odbędzie się dnia 4 października br. z udziałem Księdza Biskupa Piotra Libery. Podczas uroczystości Ksiądz Biskup dokona poświęcenia naszego nowego Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość. Szczegółowe informacje są na plakatach w gablotach przed kościołem i na stronie startowej parafialnej strony internetowej.

7.     Dziś obchodzony jest 49 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym, Biskup Płocki Piotr Libera, podobnie jak w ubiegłym roku, podjął decyzję o zbiórce w tym dniu ofiar do puszek na rzecz naszej rozgłośni – Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rozwój radia, a szczególnie na realizację misji ewangelizacyjnej. Ofiary na zbiórkę można też wpłacać na konto, które zostanie podane w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej (64 1240 1721 1111 0000 0725 9186), z dopiskiem „KRDP”, do dnia 7 października 2015 r.

8.     Dziękuję za ofiary złożone na prowadzone prace.

9.     Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa możemy nabywać w zakrystii kościoła.

10.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.