XXIII Niedziela zwykła – dnia 6 września 2015 r.

1.     Od dziś wracamy, po wakacjach, do mszy świętych dla dzieci o godzinie 10.30 z właściwą oprawą liturgiczną. Rozpoczyna się też rozdawanie karteczek dla dzieci, które będą wklejane do zeszytów od religii.

2.     Na dzisiejszej mszy świętej o godzinie 10.30 rozpoczynamy nowy rok szkolno – katechetyczny. Dziś również poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów, wypełnionych książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi.

3.     Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca września, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

4.     Rodziców uczniów klas trzecich (przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą), uczęszczających do szkół poza Parafią, prosimy o zgłoszenia na formularzach które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej oraz w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane w miesiącu wrześniu. Pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej o godzinie 10.30.

5.     Młodzież trzecich klas gimnazjum składa formularze zgłoszeniowe również we wrześniu. Formularze znajdują się na parafialnej stronie internetowej i w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Pierwsze spotkanie dla tejże młodzieży będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej młodzieżowej, która jest o godzinie 17.00.

6.     Począwszy od tegoż roku szkolno – katechetycznego uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego będzie zawsze dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej, dlatego przez najbliższe dwa lata nie będzie tej uroczystości.

7.     We wtorek 8 września – uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwana uroczystością Matki Bożej Siewnej. Msze święte z poświęceniem ziarna siewnego o godzinie 7.00, 9.00 i po południu, z racji dnia pracy, o godzinie 18.00.

8.     Za tydzień w niedzielę 13 września, kolejne nabożeństwo fatimskie. Program będzie następujący:

•  godzina 16.00 różaniec prowadzony przez kolejne koło różańcowe,
  •  procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze świecami, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,

9.     Wczoraj wieczorem delegacja młodzieży przywiozła do naszej diecezji Znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Na rozpoczęcie peregrynacji tychże Znaków, minionej nocy o godzinie 24.00 Biskup Płocki w Parafii św. Józefa w Płocku przewodniczył mszy świętej. Znaki Światowych Dni Młodzieży będą peregrynowały po różnych miejscach naszej diecezji, łącznie z naszym miastem Płockiem. W Płocku Znaki Światowych Dni Młodzieży będą w szkołach, a także 14 września po południu na ulicach naszego miasta. Znaki te będą również w Parafii św. Krzyża. Młodzież oraz osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa „Studnia” oraz u Księdza Marka Wiśniewskiego, który jest odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży.

10.          Ostatnim etapem peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży po naszej diecezji będzie pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, w sobotę 19 września. Z naszej Parafii jest organizowany wspólny wyjazd w dwóch grupach:

•  dla dzieci godzina 7.30;
  •  dla młodzieży godzina 13.00.

Dzieci zapisują się u pań katechetek i u Księdza Marka Wiśniewskiego.

Młodzież zapisuje się u Księdza Marka Wiśniewskiego.

Termin zapisów dzieci i młodzieży - do przyszłej niedzieli.

Odpowiedzialnym za wyjazdy jest Ksiądz Marek Wiśniewski.

11.          W środę 9 września o godzinie 10.30, z parkingu przy kościele, wyjazd na lotnisko dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę Śladami św. Pawła do Grecji.

12.          Za dwa tygodnie, w niedzielę 20 września, po mszy świętej o godzinie 12.00, będzie piknik rodzinny „Pożegnanie Lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci, coś słodkiego dla każdego. Czas będzie umilała muzyka. Wstęp wolny. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica i Parafialny Klub Sportowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

13.          Już dziś informuję, iż dożynki Diecezji Płockiej odbędą się 27 września 2015 r. w Płocku. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego, Powiatu Płockiego i Miasta Płock. Święto dziękczynienia za zbiory rozpocznie się mszą świętą sprawowaną o godz. 11.00 w kościele Św. Jadwigi przy ul. Kossobudzkiego 10. Z naszego dekanatu Płock – Wschód darem ofiarnym będzie kosz owoców.

14.          Już dziś zapraszam na uroczystość 80 rocznicy konsekracji naszego kościoła, która odbędzie się dnia 4 października br. z udziałem Księdza Biskupa Piotra Libery. Podczas uroczystości Ksiądz Biskup dokona poświęcenia naszego nowego Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

15.          Dziękuję za ofiary złożone na kościół w kopertach na tacę.

16.          Dziękuję za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.

17.          Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa możemy nabywać w zakrystii kościoła.

18.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.