XXII Niedziela zwykła – dnia 30 sierpnia 2015 r.

1.     Dziś uroczystość dożynkowa – nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza święta o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszam mieszkańców wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz Orkiestrę Strażacką.

2.     We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolno – katechetyczny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach oraz rodzicom życzymy, aby ten nowy rok szkolno – katechetyczny zaowocował jak najlepszymi wynikami w zdobywaniu wiedzy oraz przyczynił się do właściwej formacji osobowej młodego pokolenia.

3.     W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będzie już msza święta dla dzieci, z właściwą oprawą liturgiczną. Rozpocznie się też rozdawanie karteczek dla dzieci, które będą wklejane do zeszytów od religii.

4.     Za tydzień na mszę świętą o godzinie 10.30 zapraszamy pierwszoklasistów z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone. Na tę mszę świętą zapraszamy również dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny.

5.     Rodziców uczniów klas trzecich (przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą), uczęszczających do szkół poza parafią, prosimy o zgłoszenia na formularzach które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej i od przyszłej niedzieli w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane w miesiącu wrześniu. Pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej o godzinie 10.30.

6.     Młodzież trzecich klas gimnazjum składa formularze zgłoszeniowe również we wrześniu. Formularze znajdują się na parafialnej stronie internetowej i od przyszłej niedzieli w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Pierwsze spotkanie dla tejże młodzieży będzie w ostatnią niedzielę września (27 września) po mszy świętej młodzieżowej, która jest o godzinie 17.00.

7.     Począwszy od tegoż roku szkolno – katechetycznego uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego będzie zawsze dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej, dlatego przez najbliższe dwa lata nie będzie tej uroczystości.

8.     Od wtorku w dni powszednie msze święte również o godzinie 7.00.

9.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca września:

a)     Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)    Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40. Gorąco zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego.

c)     Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

d)    W przyszłą niedzielę z racji pierwszej miesiąca września, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

10.          W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty o pieszej pielgrzymce z Płocka do Skępego.

11.          W najbliższą sobotę młodzież przywiezie Krzyż i Ikonę Światowych Dni Młodzieży. Pierwsza uroczysta Msza Święta (Pasterka) otwierająca peregrynację w naszej diecezji odbędzie się 5 września o godzinie 24:00 w MCEW Studnia przy ul. Górnej 1 A pod przewodnictwem Biskupa płockiego Piotra Libery. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia bardzo serdecznie zaprasza wszystkich, szczególnie młodzież do udziału w tej pierwszej Eucharystii przy Znakach ŚDM w naszej diecezji. Prośba również o zabranie ze sobą świec.

12.          Dziękuję za ofiary złożone na kościół w kopertach na tacę.

13.          Dziękuję za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.

14.          Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa możemy nabywać w zakrystii kościoła. W Gościu Niedzielnym znajduje się audiobook w formacie mp3 z treścią książki Tomasza a Kempis O naśladowaniu Chrystusa. Natomiast w Małym Gościu znajduje się audiobook Szatan z siódmej klasy.

15.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.