XVIII Niedziela zwykła – dnia 2 sierpnia 2015 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Serdecznie Bóg zapłać osobom, które przynoszą płatki kwiatów do sypania w trakcie procesji.

2.     Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem.

3.     Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pieszej pielgrzymce z Płocka do Częstochowy. Dziś jeszcze możemy zapisywać się na pielgrzymkę – rzeczywistą i duchową – w zakrystii kościoła, po mszach świętych.

4.     Dziś w naszym kościele, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.30 spotkanie przedpielgrzymkowe z Księdzem Markiem Wiśniewskim przewodnikiem grupy biało – czerwonej.

5.     Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli –na msze święte o godzinie 18.00.

6.     Najbliższy czwartek uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele msze święte o godzinie 7.00 i 18.00.

7.     Zwracam się z prośbą do pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Grecji o uregulowanie ostatniej wpłaty i sprawdzenie danych osobowych. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili, proszę by tego dokonali do 4 sierpnia włącznie, w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

Spotkanie z Panią Dyrektor Biura Nomada będzie w II niedzielę sierpnia, po mszy świętej która jest o godzinie 18.30.

8.     W dniu 12 sierpnia br. (środa) jest organizowana jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godzinie 6.00, powrót około godziny 18.30. Koszt wyjazdu wraz z ubezpieczeniem - 28 zł od osoby. Pozostało 14 wolnych miejsc. Osoby chętne proszę o zapisywanie się aż do zamknięcia listy, w zakrystii kościoła w niedzielę oraz w dni powszednie od godziny 15.30 do godziny 17.30 w kancelarii parafialnej.

9.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i  piątek miesiąca sierpnia:

1)    Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

2)    Spowiedź pierwszo piątkowa od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe na 15 min przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00.

10.         Zgodnie z propozycją Wójta Gminy Słupno dnia 14 sierpnia o godzinie 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele msza święta w intencji Ojczyzny, po której zostaną złożone kwiaty przy pomniku w Bielinie. Serdecznie zapraszam.

11.         Dziękuję za ofiary złożone na kościół w kopertach na tacę.

12.         Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

13.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.