XVI Niedziela zwykła – dnia 19 lipca 2015 r.

1.     Dziś - na mszy świętej o godzinie 12.00 - XXV rocznicę święceń kapłańskich przeżywa razem z nami Ksiądz Jarosław Żuchowski.

2.     Za tydzień doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba patrona naszej Parafii. Kazania głosić będzie były wikariusz Ksiądz Mariusz Raczkowski. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Orkiestrę Strażacką, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej.

3.     Za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami samochodowymi i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4.     Zapraszam z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica oraz sponsorem - PSS „Zgoda” w Płocku na piknik rodzinny, który rozpocznie się zaraz po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 17.00. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też coś słodkiego dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

5.     Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w ostatnią niedzielę sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

6.     Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pieszej pielgrzymce z Płocka do Częstochowy. Zachęcam do zapoznania się i udziału w pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę – rzeczywistą i duchową – w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.

7.     Zwracam się z prośbą do pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Grecji o uregulowanie ostatniej wpłaty i sprawdzenie danych osobowych, do pierwszej niedzieli sierpnia, w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Spotkanie z Panią Dyrektor Biura Nomada będzie w II niedzielę sierpnia, po mszy świętej która jest o godzinie 18.30.

Z powodów zdrowotnych jedna z Pań zapisanych na wyjazd do Grecji była zmuszona zrezygnować z wyjazdu. W związku z tym zwolniło się jedno miejsce. Zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę Panie proszę o kontakt w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.

8.     Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego zachęcam do przeczytania chociażby artykułów:

1)    Co to jest naprotechnologia? Z jaką skutecznością leczy niepłodność? Dlaczego NFZ jej nie refunduje? (str. 8 - 21);

2)    O znanych muzykach rockowych, którzy wyrastali w środowiskach dalekich od Kościoła, a dziś otwarcie opowiadają się o wartościach, które znaleźli w Ewangelii (str. 66 – 67);

3)    oraz inne ciekawe artykuły.

9.     Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.