XV Niedziela zwykła – dnia 12 lipca 2015 r.

1.     Jutro13 lipca – kolejne już nabożeństwo fatimskie. Program następujący:

•    godzina 17.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  •    potem procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze świecami, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
  •    o godzinie 18.00 msza święta.

2.     W najbliższy czwartek (16 lipca) uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Na godzinę 18.00 zapraszam wszystkich, którzy noszą święty szkaplerz. Będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.

3.     Za tydzień będzie przeżywał w naszym kościele, na mszy świętej o godzinie 12.00 XXV rocznicę święceń kapłańskich nasz ziomek Ksiądz Jarosław Żuchowski. Już dziś serdecznie zapraszam.

4.     Od dziś za dwa tygodnie doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba patrona naszej Parafii. Kazania głosić będzie były wikariusz Ksiądz Mariusz Raczkowski. Zapraszam na mszę świętą o godzinie 12.00 Orkiestrę Strażacką, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Na zakończenie każdej mszy świętej, już tradycyjnie, będą modlitwy w intencji kierowców oraz poświęcenie pojazdów.

5.     SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED 34. PIESZĄ PŁOCKĄ PIELGRZYMKĄ NA JASNĄ GÓRĘ

Kochani Diecezjanie!

Tradycyjnie 6 sierpnia, w uroczystość Przemienia Pańskiego, wyruszy z Tumskiego Wzgórza w Płocku 34 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej do tronu Pani Jasnogórskiej.  Jej hasłem będą słowa zaczerpnięte z nauczania św. Teresy z Avila „Bóg sam wystarczy”.

Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w wielki jubileusz 940-lecia istnienia naszej Diecezji. W trudzie wędrówki będziemy nieść ze sobą intencje przeżywanego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego, trwającego od 20 czerwca Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dzieło 43. Synodu Diecezji Płockiej a także osobiste intencje.

Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce! Zachęcam, abyście podjęli trud wędrówki na Jasną Górę, który pomoże na nowo odkryć w sobie entuzjazm wiary, odnowić w sobie więź z Bogiem, pogłębić znajomość i rozumienie prawd chrześcijańskich, a przez to doświadczyć w swoim życiu nieustannej obecności Boga. Ze szczególnym zaproszeniem zwracam się do młodzieży, którą papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Młodzieży wzywał: „Dążcie do tego, co wielkie! Poszerzcie wasze serca!”. Proszę również wszystkich chorych, ludzi w podeszłym wieku i tych, którzy z różnych racji nie mogą pielgrzymować pieszo, aby włączyli się w dzieło pielgrzymowania duchowego.

Wszystkim pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

Wasz biskup Piotr

6.     Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pieszej pielgrzymce z Płocka do Częstochowy. Zachęcam do zapoznania się i udziału w pielgrzymce.

7.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prowadzone w tym roku prace, złożone bezpośrednio do mnie i na parafialne konto bankowe.

8.     Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.     Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.