XIV Niedziela zwykła – dnia 5 lipca 2015 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

2.     Dziś w naszym kościele, na wszystkich mszach świętych, gościmy młodzież z Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Cel ich wizyty przedstawili przed chwilą sami - promocja Światowych Dni Młodzieży oraz związanych z nim akcji: „2 m kw. gościnności”, „Bilet dla Brata” - „Napełnij Dzban”, „Zostań Wolontariuszem”. Młodzież pracująca przy ŚDM jest dziś w wielu płockich Parafiach. Spotkaniom towarzyszy też zbiórka środków na przyjazd na ŚDM młodzieży z Armenii.

3.     Już tradycyjnie, od dnia 1 lipca przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 w dni powszednie.

4.     Od dziś za dwa tygodnie będzie przeżywał w naszym kościele, na mszy świętej o godzinie 12.00 XXV rocznicę święceń kapłańskich nasz ziomek Ksiądz Jarosław Żuchowski. Już dziś serdecznie zapraszam.

5.     Od dziś za trzy tygodnie doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba patrona naszej Parafii. Kazania głosić będzie były wikariusz Ksiądz Mariusz Raczkowski. Na zakończenie każdej mszy świętej, już tradycyjnie, będzie poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszam.

6.     Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pieszej pielgrzymce z Płocka do Częstochowy. Zachęcam do zapoznania się i udziału w pielgrzymce.

7.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

8.     Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła na dzisiejszą niedzielę przez wczoraj Zaślubionych.

9.     W przyszłą niedzielę poproszę o ubranie kościoła kwiatami na niedzielę 19 lipca.

10.  Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

11.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.