XIII Niedziela zwykła – dnia 28 czerwca 2015 r.

1.     Jutro 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane jutro na tacę są tzw. Świętopietrzem czyli przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

2.     Jutrzejszy dzień jest dniem imienin naszego Biskupa Płockiego. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.

3.     Trwa miesiąc czerwiec. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30. Jutro i we wtorek (ostatnie dwa dni czerwca) jak w dni powszednie tj. o godzinie 17.30.

4.     W środę 1 lipca. Już tradycyjnie, od dnia 1 lipca przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 w dni powszednie.

5.     Od dzisiejszej niedzieli przez czas wakacji nie będzie kazań skierowanych do dzieci na mszy świętej o godzinie 10.30.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lipca:

a)     Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)    Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00, z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Komunia co 20 minut. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.30.

c)     Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 16.00.

7.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

8.     We wtorek 23 czerwca odbyła się autokarowa pielgrzymka do:

•     Sokółki (miejsca cudu eucharystycznego),
  •     Świętej Wody (Góra Krzyży),
  •     Różanegostoku (Sanktuarium Maryjne).

Zwiedziliśmy też zamek w Tykocinie.

Dziękuję pielgrzymom za ofiarę złożoną na kościół w wysokości 384,32 zł. O jej przeznaczeniu poinformuję odrębnie.

9.     Rozpoczął się czas wakacji, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych mszach świętych i o codziennej modlitwie.

10.         Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pieszej pielgrzymce z Płocka do Częstochowy. Zachęcam do zapoznania się i udziału w pielgrzymce.

11.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

12.          Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła na dzisiejszą niedzielę przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu. Wracamy do tradycji ubierania ołtarzy kwiatami przez mieszkańców poszczególnych ulic. Więcej szczegółów w niedzielę za tydzień.

13.         Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

14.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.