XII Niedziela zwykła – dnia 21 czerwca 2015 r.

1.     Wczoraj, w sobotę 20 czerwca, w Pułtusku rozpoczęła się peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji. Na tę uroczystość był organizowany wyjazd autokarowy z naszej Parafii. Delegacja z naszej Parafii z rąk Biskupa odebrała „Kaganek Wiary” i złożyła zapewnienie, że nasza rodzina parafialna dobrze przygotuje się do przeżycia czasu peregrynacji, który będzie w dniach 6/7 kwietnia 2016 r.

2.     Tydzień temu odbyła się po raz X pielgrzymka z płockiej Stanisławówki do kościoła naszej Parafii – miejsca kultu Świętej Joanny Beretty Molla, gdzie została odprawiona o godzinie 12.00 msza święta w intencji pielgrzymów i wszystkich uczestniczących we mszy świętej, po której nastąpiło ucałowanie relikwii Świętej. Następnie wszyscy uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który rozpoczął się gorącym posiłkiem. W trakcie pikniku rodziny brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, które kończyły się nagrodami dla zwycięzców (m.in. dwa rowery i dziesięć voucherów obiadowych). Było też sporo innych atrakcji dla dzieci. Całość zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i dla chętnych złożeniem przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam w przyszłym roku na kolejną pielgrzymkę,

3.     Dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 (dziecięcej) uroczyste zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach i na uczelniach oraz rodzicom dzieci i młodzieży życzymy radosnego przeżycia wakacji.

4.     W czasie dzisiejszej niedzieli gościmy moderatora diecezjalnego Ruchu Światło – Życie Księdza Krzysztofa Rucińskiego, wraz z młodzieżą oazową. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przybliżenie Ruchu Światło – Życie, który jest piękną formą pracy wśród dzieci i młodzieży.

5.     Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

•      sobota 27 czerwca godzina 16.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

6.     We wtorek 23 czerwca jest organizowana autokarowa pielgrzymka do:

•      Sokółki (miejsca cudu eucharystycznego),
  •      Świętej Wody (Góra Krzyży),
  •      Różanegostoku (Sanktuarium Maryjne),
  •      Grabarki (tzw. Częstochowa Wschodu).

Wyjazd o godzinie 4.00, powrót około godziny 22.30.

7.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

8.     Czasopisma religijne (dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz wakacyjny numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.      Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.