V Niedziela wielkanocna – dnia 3 maja 2015 r.

1.     Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

2.     Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i komunią świętą. Natomiast za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

3.     W najbliższą sobotę od godziny 9.00 spotkanie – egzamin dla uczniów klas III przed I spowiedzią i komunią świętą:

•   godzina 9.00 – 10.30 dla dzieci w albach,
  •   godzina 10.30 – 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Dzieci przynoszą ze sobą zeszyty od religii wraz z wklejonymi karteczkami z mszy świętych.

4.     Rozpoczęliśmy miesiąc maj – czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi.

Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:

•      9 maja godzina 19.00,
  •      16 maja godzina 17.30,
  •      23 maja godzina 16.30,
  •      30 maja godzina 16.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

5.     Z racji, iż 3 maja przypada na dzisiejszą niedzielę, na jutrzejszy dzień jest przeniesiony liturgiczny obchód Święta Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte związane z tą uroczystością będą jutro o godzinie 7.00 i 18.00.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca maja. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

7.     Pragnę podziękować jednej z firm za oczyszczenie rynien na kościele, którego dokonano w ubiegłym tygodniu. Firma dała nieodpłatnie trzech pracowników oraz odpowiedni sprzęt.

8.     Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.     Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.