Niedziela Miłosierdzia Bożego  – dnia 12 kwietnia 2015 r.

1.     Dzisiejsza niedziela kończy uroczysty obchód Świąt Zmartwychwstania, który trwał przez osiem dni.

2.     Dziś po raz drugi Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia, który trwa do dnia 19 kwietnia. Niech ten czas będzie okazją do zadumy nad naszym miłosierdziem wobec drugiego człowieka. Tematem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia jest Caritas dla Rodziny.

3.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś za tacę z przeznaczeniem na cele charytatywne kościoła.

4.     Dziś na mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 zamiast kazania będzie program słowno – muzyczny poświęcony Bożemu Miłosierdziu, przygotowany przez parafialny zespół muzyczny Bemolla.

5.     Dziś, po mszy świętej dziecięcej o godzinie 10.30 łączone spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą oraz dla uczniów klas IV i ich rodziców.

6.     W piątek 17 kwietnia o godz. 14.00 pracownicy i innych instytucji diecezjalnych wyjeżdżają na pielgrzymkę do Częstochowy. Głównym jej punktem będzie apel jasnogórski, podczas którego Biskup Płocki Piotr Libera modlić się będzie o dobre owoce Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej i zaprosi Maryję do naszej diecezji. Zachęcam do włączenia się w apel jasnogórski za pośrednictwem Telewizji Trwam lub Radia Maryja.

7.     Pragnę podziękować za ofiary złożone w niedzielę palmową przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego, kwiaty cięte w prezbiterium i urządzenie Grobu Pańskiego. Zostało zebrane 7.004,50 zł. Chorzy, których odwiedziłem w Wielką Środę złożyli również ofiary na ten cel, w łącznej wysokości 350 zł. Za kwiaty (60 doniczek hortensji, 18 doniczek azalii i 20 ciętych kwiatów kali oraz kompozycje kwiatowe w prezbiterium i przed ołtarzem Matki Bożej zapłacono 4.210,00 zł oraz zakupiono – w cenie 600 zł - bratki przed kościół. Inne koszty wyniosły 597 zł. Razem wydano 5.407 zł. Z pozostałych pieniędzy w najbliższym czasie zostaną zakupione nowe wycieraczki do wewnątrz kościoła, przy każdym wejściu.

8.     Chcę też podziękować jednej z rodzin, która od wielu lat funduje świecę paschalną. Serdeczne Bóg zapłać tejże rodzinie za piękny paschał ufundowany na tegoroczną uroczystość wielkanocną.

9.     Serdeczne Bóg zapłać jednej z hurtowni za użyczenie pustaków na urządzenie Grobu Pana Jezusa.

10. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

11. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.