II DZIEŃ ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY – dnia 6 kwietnia 2015 r.

1.    Wyrażam podziękowanie Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła i Parafii za piękne przeżycie całego Triduum Paschalnego, łącznie ze Świętami Wielkanocnymi.

2.    Dziś, drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, msze święte będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.

3.     Uroczystość Świąt Wielkanocnych trwa przez oktawę i kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

4.    Z racji, iż pierwsza niedziela miesiąca przypada na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą odbędzie się w najbliższą niedzielę, po mszy świętej o godzinie 10.30, razem ze spotkaniem dla uczniów klas IV i ich rodziców.

5.    Akcja Katolicka Diecezji Płockiej po raz ósmy w dniach 13-29 kwietnia br. organizuje Maraton Biblijny. Uczestnictwo w Maratonie polega na wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału oraz na przybyciu do Płockiej Katedry w wybranym terminie i przeczytaniu (ustalonego z Organizatorami) fragmentu Pisma Świętego, w wymiarze 5-9 minut. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło, proszę o kontakt telefoniczny, e-mail lub osobisty w biurze AKDP ul. Tumska 3, tel. 24/ 262-50-60 w godzinach 9.30-14.00, tel. kom. 606 44 89 12, e-mail: akcjakatolicka­­Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi..

6.    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na płockie Seminarium Duchowne.

7.    Dziś będzie wielu z nas podróżować. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu. Na zakończenie każdej mszy świętej modlitwa w intencji podróżujących.

8.    Czasopisma religijne (świąteczny numer Gościa Niedzielnego –z płytą DVD na której jest film Mela Gibsona „Pasja” – pozostało 5 szt. oraz kwietniowy numer Małego Gościa) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.    Życzę błogosławionego przeżycia II dnia Świąt dla Parafian, Gości i Sympatyków Parafii i kościoła.

10.        Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.