III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2015 roku

1.     Dziś, po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

2.     W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

a)    Dla dzieci godzina 16.30.

b)    Dla dorosłych godzina 17.15.

c)    Dla młodzieży godzina 19.00.

4.     Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

5.     W gablotach przed kościołem znajdują się informacje o rekolekcjach w katedrze płockiej dla wdów, wdowców i osób z problemami onkologicznymi, w dniach 12 – 14 marca br.

6.     Również w gablotach znajdują się informacje o tworzącej się w naszej Parafii, z inicjatywy oddolnej, grupy modlitewnej osób, które uczestniczyły, bądź uczestniczą w różnych pielgrzymkach np. pieszej do Skępego, nocnej do Obór, autokarowych do Częstochowy, Lichenia i innych miejsc.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie będzie w środę 11 marca o godzinie 19.00 w salce parafialnej.

Treścią spotkań będzie modlitwa, czytanie Pisma Świętego i wypowiedzi uczestników.

Duchowym opiekunem powstającej grupy będzie Ksiądz Marek Czajkowski.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7.     W piątek Parafia nasza, za pośrednictwem Caritas Diecezji Płockiej, otrzymała jabłka. Osoby, które chciałyby otrzymać jabłka, proszę o zgłaszanie się do salki katechetycznej w dniu jutrzejszym w godzinach od 13.00-16.00. Rozdysponowaniem jabłek zajmie Parafialna Rada Charytatywna, której za tenże trud bardzo dziękuję.

8.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kościół, bezpośrednio do mnie.

9.     Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

10.  Dzisiejsza niedziela przypada na 8 marca - Dzień Kobiet. Niech to będzie dzień wdzięczności mężczyzn za wszelkie dobro czynione szczególnie na rzecz małżeństwa i rodziny przez niewiasty. My Kapłani przy tej okazji wszystkim niewiastom naszej Parafii składamy jak najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiego Bożego błogosławieństwa oraz radości na każdy dzień.

11. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.