II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 roku

1.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.     Dziś, po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą. Za tydzień, również po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:

1)    Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

2)    Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszo piątkowej. Komunia Święta będzie udzielana co 20 minut. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o godzinie 17.45.

3)    Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

4.     W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

5.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

a)    Dla dzieci godzina 16.30.

b)    Dla dorosłych godzina 17.15.

c)    Dla młodzieży godzina 19.00

6.     Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

7.     W ubiegłym tygodniu Biskup Płocku udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Za zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości słowa podziękowania kieruję do: Księdza Marka, młodzieży i ich rodziców, katechetów, osób świeckich prowadzących spotkania w małych grupach, zespołowi Bemolla, Panu Jackowi i Panu Dawidowi.

8.     W gablotach przed kościołem są umieszczone plakaty Katolickiego Radia Diecezji Płockiej informujące o nabożeństwach w Wielkim Poście:

Ø    Radiowych Rekolekcjach Wielkopostnych – codziennie godzina: 6.40, 11.55, 0.05.

Ø    Gorzkich Żalach z płockiej katedry, gdzie kazania będzie głosił Biskup Płocki – każda niedziela godzina 17.00.

Ø    Drodze Krzyżowej z ciechanowskiej fary – każdy piątek godzina 17.00.

Przy tej okazji zachęcam do słuchania Katolickiego Radia naszej diecezji.

9.     Pragnę już dziś poinformować o terminie rekolekcji wielkopostnych. Rozpoczną się one w czwartek 26 marca, a zakończą się w sobotę 28 marca tj. przed Niedzielą Palmową.

10.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kościół, bezpośrednio do mnie.

11.  Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka Ad gentes do puszek, na cele misyjne. Wszystkim, którzy złożą ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

12.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

13.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.