VI Niedziela zwykła – 15 lutego 2015 roku

1.    W dniu wczorajszym zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziś, już zwyczajowo, wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie kolędy. Jako Proboszcz tej Parafii przedstawiam też dzisiaj podsumowanie kolędy.

2.    Od jutra msze święte w tygodniu oraz godziny przyjęć w Kancelarii Parafialnej wracają do czasu przedkolędowego.

3.    W środę w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post - czas kiedy wpatrujemy się w Krzyż, a na nim Chrystusa, który ukochał nas aż po śmierć na Krzyżu.

4.    W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.

5.    W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy pokarmy postne jeden raz do syta lub trzy razy w niewielkiej ilości).

6.    W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień Abstynencki. Zostanie wyłożona na stoliku prasy katolickiej Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.

7.    W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

8.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

a)    Dla dzieci godzina 16.30.

b)    Dla dorosłych godzina 17.15.

c)    Dla młodzieży godzina 19.00

9.    Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

10.         Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

11.         Za tydzień w niedzielę na plebanii o godzinie 16.00 spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.

12.         Sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum udzieli Biskup Płocki Piotr Libera dnia 26 lutego o godzinie 18.00. Ksiądz Marek w gablotach przed kościołem umieścił informacje o najbliższym spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania.

13.        W gablotach przed kościołem jest umieszczone pismo skierowane na moje ręce przez Zastępcę Prezydenta Miasta Płocka ds. Komunalnych, dotyczące bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - nie tylko kierowców, ale i pieszych – związane z parkowaniem samochodów w pobliżu skrzyżowania ulicy Harcerskiej z ulicą Wyszogrodzką. W związku z powyższym kieruję prośbę o zapoznanie się z treścią powyższego pisma i parkowanie samochodów na terenie nowo wybudowanego parkingu przy ulicy Harcerskiej.

14.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

15.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.