IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.

1.    Dziś na zakończenie mszy świętej dziecięcej jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły w Płocku – Borowiczkach.

2.    Dziś w konfesjonale są Księża – Goście, jest okazja do skorzystania ze spowiedzi dla tych, którzy z różnych racji wcześniej u niej nie mogli być.

3.    Będzie też okazja do spowiedzi we wtorek od godziny 17.30 do godziny 19.00.

4.    Dziś po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00 kolejne spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.

5.    Jutro, we wtorek i w środę ostatnie msze święte roratnie o godzinie 7.00.

6.    Jutro o godzinie 19.30 na plebanii spotkanie dla osób należących do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

7.    W środę 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytana Ewangelia o narodzeniu Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy.  Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.

8.    W środę 24 grudnia uroczystą mszą świętą, zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany wspólnie przez nasze Parafialne Zespoły Muzyczne Bemolla i Santiago de Compostela.

9.    Msze święte w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.

10.         Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 30 grudnia. Szczegóły podam w II Dzień Świąt.

11.         W czasie kolędy (od Świąt do 15 lutego 2015 roku) msze święte w dni powszednie tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty 7.30 – 8.00.

12.         U Księdza Marka, w zakrystii kościoła, można odbierać zamówione alby.

13.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła. W tym tygodniu podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.

14.         W zakrystii kościoła możemy jeszcze nabywać świece Caritas.

15.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

16.         Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.