III Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014 r.

1.    Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (17 grudnia).

Witam serdecznie naszego Księdza Rekolekcjonistę Artura Janickiego Ojca duchownego Szkół Katolickich w Sikorzu. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości.

Witam również osoby należące do Diecezjalnej Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, którzy na zakończenie każdej mszy świętej będą dawać swoje świadectwo odnośnie ich małżeństw i rodzin. Po każdej mszy świętej będzie możliwość indywidualnego spotkania z naszymi gośćmi w kancelarii parafialnej.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej. Nasz udział w rekolekcjach będzie świadectwem naszej wiary oraz pragnieniem jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

2.    W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) msze święte roratnie będą o godzinie 9.00. Natomiast czwartek, piątek i sobota o godzinie 7.00.

3.    W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.

4.    Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

5.    Za tydzień po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00 kolejne spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.

6.    Dziś po mszy świętej która jest o godzinie 12.00, na plebanii, spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów, który byli między innymi w Fatimie i Santiago de Compostela.

7.    W czwartek (18 grudnia) o godzinie 19.30 spotkanie na plebanii Parafialnej Rady Gospodarczej.

8.    Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.    Jeszcze możemy nabywać kalendarze wydane z racji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 – 2016, poświęcone Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

10.        Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. „Dziecko sercem rodziny” – to hasło tegorocznego XXI Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji, każdy kto chce wyrazić solidarność z najmłodszymi zapala na wigilijnym stole świecę, a złożone przy jej zakupie ofiary kierowane są na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Świeca Caritas niech znajdzie swoje miejsce przy opłatku. Te dwa symbole uzupełniają się i nawzajem podkreślają. Świeca nawiązuje do Jezusowych słów „Ja jestem światłością świata”. Świece są w cenie: kule -12 zł, małe świece – 6 zł.

11.         Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.

12.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

13.        Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.