II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014 r.

1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.    Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

3.    Za tydzień, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

4.    W dobrym przeżyciu czasu adwentu mogą nam pomagać msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu o godzinie 7.00, z kazaniem. W czasie adwentu nie będzie kazań na mszach świętych o godzinie 18.00.

5.    Jutro 8 grudnia, doroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.

6.    Za tydzień rozpoczynamy w naszej Parafii czas rekolekcji adwentowych. Nasze zaangażowanie w rekolekcje będzie czasem duchowego przygotowania na dobre przeżycie uroczystości Bożego Narodzenia. Rekolekcje zakończą się w środę 17 grudnia. Program rekolekcji został wyłożony na ławkach oraz na stoliku prasy katolickiej – możemy wziąć do domów rodzinnych. Program został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

7.    W naszej Parafii pragniemy umożliwić przyjmowanie Komunii świętej, pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary, przez osoby chore na celiakię i na diecie bezglutenowej. Proszę, aby w celu dokonania ustaleń organizacyjnych, osoby chore na celiakię i na diecie bezglutenowej zgłosiły się do mnie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub w zakrystii kościoła po mszach świętych.

8.    Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

9.    Jeszcze możemy nabywać kalendarze wydane z racji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 – 2016, poświęcone Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

10.        Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. „Dziecko sercem rodziny” – to hasło tegorocznego XXI Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji, każdy kto chce wyrazić solidarność z najmłodszymi zapala na wigilijnym stole świecę, a złożone przy jej zakupie ofiary kierowane są na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Świeca Caritas niech znajdzie swoje miejsce przy opłatku. Te dwa symbole uzupełniają się i nawzajem podkreślają. Świeca nawiązuje do Jezusowych słów „Ja jestem światłością świata”. Świece są w cenie: kule -12 zł, małe świece – 6 zł.

11.         Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

Ø    w poniedziałek 8 grudnia od godziny 15.00 ulica Orzechowa i Śliwowa.

Ø    we wtorek 9 grudnia od godziny 15.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni i Wiśniowa.

Ø    w środę 10 grudnia od godziny 15.00 ulica Wiosenna, Pogodna i Majowa.

Ø    w czwartek 11 grudnia od godziny 15.00 ulica Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska od cmentarza do kościoła.

12.        Ogólnokształcąca Szkołą Muzyczna w Płocku zaprasza wszystkie dzieci na bajkę muzyczną, która zostanie przedstawiona na sali koncertowej szkoły muzycznej 10 grudnia br. o godzinie 17.00 (w środę). Wstęp wolny. Po spektaklu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony będzie na prezenty świąteczne dla dzieci - podopiecznych Płockiego Hospicjum.

13.        Za tydzień w niedzielę po mszy świętej która jest o godzinie 12.00 spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów, który byli między innymi w Fatimie i Santiago de Compostela.

14.        Już tradycyjnie w drugą niedzielę adwentu przed kosciołem trwa zbiórka do puszek dla chrześcijan za wschodnią granicą. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy złożą ofiary.

15.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

16.        Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.