I Niedziela Adwentu – 30 listopada 2014 r.

1.    Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli czas adwentu i przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia, pomocą służyć nam będą:

a)    Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), we wszystkie dni powszednie adwentu o godzinie 7.00 z kazaniem. W czasie adwentu nie będzie kazań na mszach świętych o godzinie 18:00.

b)    Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się trzecią niedzielą adwentu 14 grudnia, a zakończą się w środę 17 grudnia.

2.    Rok kościelny, który dziś rozpoczynamy, jest poświęcony życiu konsekrowanemu. Niech to będzie czas naszej modlitwy w intencji osób, które wybrały drogę życia konsekrowanego (osoby żyjące w życiu zakonnym i instytutach życia konsekrowanego). Prośmy też Boga o nowe święte powołania do życia konsekrowanego.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca grudnia:

a)    Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)    Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40. Komunia święta będzie udzielana co 20 minut.

c)    Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

d)    W przyszłą niedzielę z racji pierwszej miesiąca grudnia, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4.    W przyszłą niedzielę, po mszy która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

5.    Jeszcze możemy nabywać kalendarze wydane z racji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 – 2016, poświęcone Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

6.    Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego oraz grudniowy numer Małego Gościa dla dzieci możemy nabywać u Pana Dawida w zakrystii kościoła.

7.    Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

Ø    w poniedziałek 1 grudnia od godziny 15.00 ulica Skrajna od Wyszogrodzkiej;

Ø    we wtorek 2 grudnia od godziny 15.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa;

Ø    w środę 3 grudnia od godziny 15.00 ulica Porzeczkowa i Brzoskwiniowa;

Ø    w czwartek 4 grudnia od godziny 15.00 ulica Harcerska (od cmentarza obydwie strony do ulicy Wiejskiej i Korczaka) oraz ulica Srebrna;

Ø    w piątek 5 grudnia od godziny 15.00 ulica Prosta i Kątowa;

Ø    w sobotę 6 grudnia od godziny 9.00 ulica Sielska (od Harcerskiej), ulica Chmielna i Poziomkowa.

8.    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

9.    Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin mających dzieci niepełnosprawne, matek wychowujących samotnie dzieci, osób czy też rodzin będących w wyjątkowo trudnej sytuacji).

10.   Ofiar złożonych przez pielgrzymów którzy byli w Fatimimie i Santiago de Compostela zakupiłem świecznik ze świecą roratnią za 775 zł. Serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcom.

11.    Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.