XXXIV Niedziela zwykła – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 r.

.

1.    Dzisiejsza niedziela jest doroczna uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie mszy świętej, która jest o godzinie 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z aktem zawierzenia.

2.    Przyszła niedziela jest pierwszą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

3.    Pragnę już dziś poinformować, że nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu (14 grudnia) i zakończą się w środę 17 grudnia.

4.    Dzisiejsza niedziela jest kolejną miesiąca listopada – miesiąca szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękuję za pełne uczestnictwo (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych, ofiarowanych w intencji zmarłych.

5.    Dziś - tak jak w poprzednią niedzielę - po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, w salce katechetycznej będzie pobierana miara na nowy strój komunijny dla dzieci III klas. Zamówienia będą złożone jeszcze w listopadzie, ponieważ wtedy ceny są niższe. Dlatego proszę o przybycie rodziców wraz z dziećmi.

6.    W gablotach przed kościołem jest zamieszczone szczególne podziękowanie, od rodziców Marioli i Roberta Kamińskich, wobec wszystkich, którzy złożyli ofiary na pomoc w leczeniu ich córki Klaudii, dla której zostały złożone hojne ofiary w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 5.106,12 zł. Korzystając z tej okazji Rodzice Klaudii informują, iż na koncie Klaudii znajduje się już około 300.000,00 zł. Potrzebne jest 600.000,00 zł. Przewidywany termin wyjazdu na leczenie tzw. choroby resztkowej przeciwciałami „GD2” do Włoch to styczeń 2015 r.  Obecnie Klaudia przebywa w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu, gdzie przeszła megachemię, a w środę 19 listopada został wykonany auto przeszczep szpiku kostnego. Klaudia nie ma już guzów neuroblastomy, którą zdiagnozowano w całym organizmie w czerwcu. Jeśli ktoś z Pastwa chciałby mieć na bieżąco informacje o Klaudii, to ma ona założoną stronę na Facebooku – Klaudusia Kamińska. Rodzina również kieruje swoje podziękowanie do Pani Anny Bramskiej, pod której batutą wystąpił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, dając charytatywny koncert. Do słów podziękowania ze strony Rodziców pragnę dołączyć też swoje bardzo serdeczne podziękowanie wobec wszystkich ofiarodawców oraz chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, pod batutą Pani Anny Bramskiej.

7.    Ksiądz Marek organizuje wyjazd integracyjno – modlitewny dla młodzieży pod hasłem „Rewolucja Miłości”. Ten czas skupienia, poznawania się i zabawy będzie w ostatni weekend lutego w ośrodku wypoczynkowo  - rekolekcyjnym w Popowie koło Warszawy. Koszt 90 złotych. Szczegóły u Księdza Marka oraz na plakatach zamieszczonych w gablotach przed kościołem. Zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, licealiści, maturzyści, osoby zainteresowane wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa oraz wszyscy młodzi nie tylko z naszej Parafii.

8.    Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

Ø    w poniedziałek 24 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka, Wójtowa i Korczaka;

Ø    we wtorek 25 listopada od godziny 15.00 ulica Małopolska, Mazowiecka, Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska;

Ø    w środę 26 listopada od godziny 15.00 ulica Podlaska, Lubuska, Mazurska i Żuławska;

Ø    w czwartek 27 listopada od godziny 15.00 ulica Ks. Skierkowskiego, Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska;

Ø    w piątek 28 listopada od godziny 15.00 i sobota 29 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery nieparzyste) i wszystkie ulice odchodzące od numerów nieparzystych.

9.    Jeszcze możemy nabywać kalendarze wydane z racji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 – 2016, poświęcone Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

10.        Dzisiaj w naszej diecezji, po mszach świętych, trwa zbiórka do puszek na rzecz zniszczonej w pożarze katedry w Sosnowcu. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożą na ten cel ofiary.

11.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

12.        Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin mających dzieci niepełnosprawne, matek wychowujących samotnie dzieci, osób czy też rodzin będących w wyjątkowo trudnej sytuacji).

13.        Wyjątkowo dziś w intencji synodu modlimy się na każdej mszy świętej, po odczytanym słowie Ks. Biskupa.

14.        Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.