XXXIII Niedziela zwykła – 16 listopada 2014 r.

.

1.     Dziś na wszystkich mszach świętych gościmy dyrektora Płockiej Edycji Tygodnika Katolickiego „Gość Niedzielny” Księdza dr Włodzimierza Piętkę.

2.     Dziś po sumie odbędzie się koncert charytatywny chóru katedralnego Pueri et Puellae Cantores Plocenses, ze zbiórką ofiar na rzecz Klaudii Kamińskiej – chorej na raka 3-letniej dziewczynki  z Płocka. Chór zapewni też oprawę muzyczną na sumie.

3.     Dziś po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przed bierzmowaniem.

4.     Dziś i w niedzielę za tydzień (23 listopada), po mszach świętych które są o godzinie 10.30, w salce katechetycznej będzie pobierana miara na nowy strój komunijny dla dzieci III klas. Zamówienia będą złożone jeszcze w listopadzie, ponieważ wtedy ceny są niższe. Dlatego proszę o przybycie rodziców wraz z dziećmi.

5.     We wtorek 18 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta za byłego naszego Księdza Proboszcza Kan. Jana Gołaszewskiego, w 15 rocznicę śmierci.

6.     Gorąco zachęcam do pełnego uczestnictwa (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych w niedziele listopada – miesiąca zmarłych. Będzie to wielka nasza pomoc naszym bliskim zmarłym.

7.     Z racji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 – 2016 został wydany kalendarz, poświęcony Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

8.     Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

Ø     w poniedziałek 17 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo – całość (kolonia nad parową – od Nowego Gulczewa do Pieczarkarni, od Budmatu z ulicą Boryszewską, od Stróżewka do Budmatu).

Ø     we wtorek 18 listopada:

·       od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa;

·       od godziny 15.00  ulica Pocztowa 13, 11, 9 oraz ulica Harcerska 117, 119, 121, 123 i 125;

Ø     w środę 19 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka: 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a i 7b.

Ø     w czwartek 20 listopada od godziny 15.00 ulica Harcerska 106, Zapłotek, Żelazna, Harcerska od 115 do 79, Złota, Piaski i Młyńska;

Ø     w piątek 21 listopada od godziny 15.00 i sobota 22 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) i wszystkie ulice odchodzące od numerów parzystych.

9.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

10.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w roku 2016.

11.  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin mających dzieci niepełnosprawne, matek wychowujących samotnie dzieci, osób czy też rodzin będących w wyjątkowo trudnej sytuacji).

12.  Serdeczne Bóg zapłać Panu Kisio za pracę pomocniczą wykonaną przy remoncie urządzenia grzewczego w kościele.

13.  Na sumie modlitwa za synod.

14.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.