XXXII Niedziela zwykła – 9 listopada 2014 r.

.

1.      Dziś po mszy świętej która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców oraz dla uczniów klas IV i ich rodziców.

2.      W dwie najbliższe niedziele (16 i 23 listopada), po mszach świętych które są o godzinie 10.30, w salce katechetycznej będzie pobierana miara na nowy strój komunijny dla dzieci III klas. Zamówienia będą złożone jeszcze w listopadzie, ponieważ wtedy ceny są niższe. Dlatego proszę o przybycie rodziców wraz z dziećmi.

3.      Za tydzień po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przed bierzmowaniem.

4.      Gorąco zachęcam do pełnego uczestnictwa (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych w niedziele listopada – miesiąca zmarłych. Będzie to wielka nasza pomoc naszym bliskim zmarłym.

5.      Dziś o godzinie 16.00 w Katedrze Płockiej zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych w Hospicjum Caritas.

6.      We wtorek 11 listopada Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 17.00.

7.      Od kilku lat jest organizowana w wielu polskich miastach akcja „Ogniska Patriotyzmu”. W naszej Parafii po raz drugi, 11 listopada o godzinie 18.00, zapłonie ognisko przy którym połączy nas wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Wraz z Radą Osiedla Imielnica serdecznie zapraszam.

8.      Dzisiejsza niedziela jest po raz VI obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku poświęcony Syrii. Po mszach świętych trwa zbiórka do puszek na pomoc: Ocalmy chrześcijan w Syrii.

9.      Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego Pomoc Kościołom w Potrzebie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, w porozumieniu z Księżmi Biskupami w diecezjach całego kraju, aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale, prowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd.). Przy organizacji zbiórek Pomoc Kościołom w Potrzebie współpracuje z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o., która posiada wszelkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia.

Nasza Parafia została zaproszona do udziału w tej zbiórce, która odbędzie się na parkingu parafialnym przed kościołem dnia 13 listopada br. w godzinach 10.00 -  15.30. Gorąca prośba, aby tę informację przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając zużyty sprzęt można pozbyć się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom w potrzebie na całym świecie. Każdy otrzyma Kartę Przekazania Odpadu.

10.  W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych będziemy gościć dyrektora Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego Księdza Włodzimierza Piętkę.

11.  Za tydzień po sumie odbędzie się koncert charytatywny chóru katedralnego Pueri et Puellae Cantores Plocenses, ze zbiórką ofiar na rzecz Klaudii Kamińskiej – chorej na raka 3-letniej dziewczynki  z Płocka. Chór zapewni też oprawę muzyczną na sumie.

12.  Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

Ø      w poniedziałek 10 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo łącznie z działkami w stronę Rogozina i dawnym Ogrodem Sadowniczym.

Ø      Wtorek 11 listopada od godziny 10.00 ulica Borowicka przy pętli autobusowej, Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3,5,7, Wierzbowa, Wilcza, Sarnia oraz Cisowa i Grabowa.

Ø      w środę 12 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas, Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni.

Ø      w czwartek 13 listopada od godziny 9.00 ulica Raczkowizna, całość Bielina, Borowiczki Pieńki od Bielina do Cukrowni.

Ø      w piątek 14 listopada od godziny 14.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa, Basenowa, Borowicka 13, 17, 19, ulica Zakole, ulica Wiejska od Borowickiej do Harcerskiej.

Ø      sobota 15 listopada od godziny 9.00 całość Parceli Górnych, od ulicy Lisiej.

13.  Biskup Płocki Piotr Libera z dniem 22 października 2014 r. zatwierdził Terminarz Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 - 2016. W naszej Parafii Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej będzie dnia 6.04.2016 r.

Z racji tego wydarzenia został wydany kalendarz, poświęcony Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

14.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

15.  W ubiegłym tygodniu zakupiłem 800 litrów oleju do ogrzewania kościoła.

16.  W miesiącu październiku wywieziono z cmentarza 17 ton 780 kg śmieci, za co Parafia zapłaci 7.584,65 zł

17.  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin mających dzieci niepełnosprawne, matek wychowujących samotnie dzieci, osób czy też rodzin będących w wyjątkowo trudnej sytuacji).

18. Bóg zapłać jednemu Panu z naszej parafii za wykonanie pracy przy uruchomieniu furtki w ogrodzeniu kościoła od ulicy Harcerskiej.

19.  Na sumie modlitwa za synod.

20.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.