XXVIII Niedziela zwykła  – 12 października 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Papieskim. W naszym kościele o godzinie 12.00 msza święta, która rozpocznie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych i ich rodzin miasta Płocka i okolic z wszystkimi, którzy podejmują działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W całej Polsce na zakończenie wszystkich mszy świętych są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś o godzinie 12.00 rozpoczyna się w naszej Parafii Jerycho Różańcowe. Zakończy się jutro o godzinie 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś po mszy świętej która jest o godzinie 18.30, do godziny 21.00, i jutro po mszy która jest o godzinie 7.00, do godziny 12.00. Gorąco zachęcam do włączenia się w modlitwę, szczególnie w adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 pierwsze spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Za tydzień, po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00, pierwsze spotkanie dla młodzieży klas trzecich gimnazjum, przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
  5. Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych,
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.
  2. w soboty, po mszy świętej, która rozpoczyna się o godzinie 18.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

W każdy piątek nabożeństwo różańcowe prowadzą poszczególne Koła Różańcowe.

1. Jutro, 13 października, ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 17.15. Na zakończenie procesja ze świecami z figurą Matki Bożej wokół Kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy. Nabożeństwo zakończy się mszą o godzinie 18.00.
  2. We wtorek Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracującym w szkołach składamy jak najserdeczniejsze życzenia. We wtorek, w czasie nabożeństwa różańcowego, będziemy się w tej intencji modlić.
  3. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty, które informują:
  1. O kursie ewangelizacyjnym „Nowe życie”, organizowanym przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w płockiej farze w dniach 24 – 26 października br.
  2. O odsłonięciu obeliska poświęconego Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego w Dobrzyniu nad Wisłą.
  1. Nadal możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2015 oraz wypominki roczne, w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, zaś w niedzielę i święta po zakończonych mszach świętych w zakrystii kościoła. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października następnego roku.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę lub bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez wczoraj Ślubujących.
  4. Na sumie modlitwa za synod.
  5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.